Sitemiz ...... Alt Yapısını Kullanmaktadır..

UcakBiletiALL.net Ucuz Uçak Bileti İle Keyifli Uçuşlar Sizi Bekliyor

AnadoluJet Kıbrıs Lefkoşa Adana Uçak Seferleri - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

AnadoluJet Kıbrıs Lefkoşa Adana Uçak Seferleri

Uçak Firması : Anadolujet
Havaalanı : Ercan Havalimanı

Kalkış Havaalanı : Lefkoşa,Ercan(ECN)
Varış Havaalanı : Adana,Şakirpaşa(ADA)

Uçak Bileti : Ercan Havalimanı Uçak Biletleri

Etiketler :
Gidiş Seferleri - Lefkoşa,Ercan(ECN) » Adana,Şakirpaşa(ADA) Sorgulama Örnektir.seyahat tarihinize göre sorgulama yapmalısınız daha uygun fiyatlar bulmanız mümkün Anlık Fiyatlar için BURADAN sorgulama yapabilirsiniz
Havayolu SeferNo H.Saati  V.Saati Kalkış Varış Fiyat  
Anadolu Jet
Anadolu Jet
TK7387
TK7102
06:30
14:00
07:45
15:05
Lefkoşa (ECN)
Ankara (ESB)
Ankara (ESB)
Adana (ADA)
 
94 TL
 
 
Anadolu Jet
Anadolu Jet
TK7385
TK7100
21:05
08:45
22:20
09:50
Lefkoşa (ECN)
Ankara (ESB)
Ankara (ESB)
Adana (ADA)
 
124 TL
 
 

ANADOLUJET ADANA LEFKOŞA VE LEFKOŞA ADANA UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

KUZEY KIBRIS
 
Kumar dışında yapacak yüzlerce şey var
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, "siyasi bir sorun"dan ve kumarhaneler cennetinden çok daha fazlası. Zengin ve uzun bir tarihi var. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış.
 
40 bin nüfuslu Lefkoşa, adanın tam ortasında, Kuzey Kıbrıs'ın ticari ve politik başkenti. Yüksek binaların bulunduğu ve nüfusun yoğun olduğu güney tarafının yanında Kuzey Lefkoşa daha mütevazı duruyor. Venedik surları boyunca yürümenizi ve Girne Kapısı'ndaki turizm ofisinden harita, broşür ve bilgi almanızı öneririz. Eski kentin batısında, Birleşmiş Milletler'in UNOPS Projesi kapsamında restore edilen evleriyle Karamanzade ve Arabahmet mahalleleri görmeye değer. Kent surlarının Venedik kumandanlarının adlarını taşıyan 11 burcu var.
 
Girne, Kuzey Kıbrıs'ın en şirin kenti. 70 kilometre mesafedeki Türkiye kıyılarına bakan, Girne Kalesi'ne sırtını veren at nalı şeklindeki limanı, kafe, restoran ve otele dönüştürülen eski liman yapılarıyla, hoş bir Akdeniz atmosferi yaratıyor. Unutmayın limanın en güzel görüntüsü de kaleden.
 
MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER
 
Girne'ye beş kilometre mesafede bir dağ köyü olan Bellapais (Beylerbeyi), hem adanın en turistik noktalarından biri hem de İngiliz yazar Lawrence Durrell'in yaşamak için seçmiş olduğu yer. Adanın en görkemli yapılarından olan Bellapais Manastırı'nı sakın kaçırmayın. Yakın Doğu'daki Gotik sanatının en güzel örneğini sergiliyor. Gökyüzüne çıkan 480 merdiveni ve masalsı havasıyla, Girne'ye 10 kilometre mesafedeki St. Hillarion Kalesi ise Walt Disney'in Fantasia filmine ilham kaynağı olmuş. Girne'den günübirlik geziler yapmak da mümkün. Bunların en popüleri Güzelyurt güzergahında. Girne'den sekiz kilometre mesafede, 1974'te çıkarma yapıldığı kıyılarda Yavuz Çıkarma Anıtı ve adanın en ünlü halk plajlarından biri olan Escape Beach Club var. Yol boyunca restoranlar ve kumarhaneli oteller sıralanmış.
 
Girne'ye 50 kilometre mesafedeki Güzelyurt, Kuzey Kıbrıs'ın narenciye deposu. Yol boyunca sıralanan portakal ve mandalina dolu büfelerde durmayı ve taze sıkılmış meyve suyu içmeyi ihmal etmeyin.
 
Adada ziyaret edebileceğiniz pek çok tarihi eser bulunuyor. Bunlardan bazıları: Lefkoşa'da Selimiye Camii, Büyük Han
 
Mevlevi Tekke Müzesi, Venedik Sütunu, Arasta Sokak, Derviş Paşa Konağı ve Girne Kapısı. Magosa'da Salamis Harabeleri, Lala Mustafa Paşa Camii, Othello Kulesi, St. Barnabas Manastırı, Namık Kemal Zindanı, Kertikli Hamamı, Kral Mezarları, Venedik Sarayı. Girne'de ise Kale, İkon Müzesi, Buffavento Kalesi, St. Hilarion Kalesi. İskelede Apostolos Andreas Manastırı, Kanakaria Kilisesi, Ayia Trias Bazilikası, Kantara Kalesi, Philon Kilisesi, İskele İkon Müzesi ve Kral Mezarları...
 
Caretta Caretta ve Chelonia Mydas kaplumbağalarının Kuzey Kıbrıs sahillerinde yumurtladıkları birçok yer var. Genellikle haziran ve eylül aylarında yumurtalarını bırakan kaplumbağaları Alagadi plajında seyretmek veya korunmalarında aktif görev almak istiyorsanız Kaplumbağa Koruma Birliği'yle irtibata geçebilirsiniz. Kıbrıs'ta gezip keşfedebileceğiniz pek çok mağara da mevcut. Ulaşmak için dağa tırmanız gereken Güvercinlik Mağarası, içinden sıcak hava geçen Sıcak Mağara, Magosa bölgesindeki İncirli Mağarası, insan yapımı Gastro Mağarası, Kaleburnu köyündeki İnfaz Mağarası bunların başında geliyor.
 
NEREDE KALINIR
 
Kıbrıs'ta kalmayı isteyebileceğiniz yıldızlı otellerin yanısıra tatil köyleri ve apart oteller de var. Tatilinizi geçirmek istediğiniz şekle göre istediğiniz konforda otelleri seçebilirsiniz. Girne'de Jasmine Court Hotel, Mosquito Hotel, The Colony Hotel ve Grand Rocks Hotel seçenekleriniz arasında. Magosa'da Palm Beach Hotel, Salamis Bay Hotel, Alsancak'ta Merit Crystal Cove Hotel, Lefkoşa'da City Royal Hotel ve Saray Hotel kalabileceğiniz yerler.
 
NEREDE YENİR
 
Kuzey Kıbrıs'ın doğu ve batı lezzetlerinin sentezleyen mutfağı tarih boyunca değişik kültürlerden etkilenmiş. Mezelerin başında humus, pastırma, yoğurt, fava, taze bademiçi geliyor. Tatlıların başında macun, fırın katmeri, samsı, kadayıf, şammali, paluze ve simit helvası. Girne'de Bellapais Gardens, Passport Restaurant, Niazi's Restaurant, Ottoman House, Altınkaya Fish Restaurant keyifli yemek yiyebileceğiniz yerler. Güzelyurt'ta Şah Restaurant, Mardinli Restaurant, Erdunun Yeri seçenekleriniz arasında. Magosa'da ise Dilara Restaurant, Ali Baba Restaurant ve iskelede ise Kaplıca Beach, Kocatepe ve Orchids restoranlarını deneyebilirsiniz.
 
PLAJLAR
 
Kıbrıs güneşlenmek ve denize girmek için de birbirinden güzel seçenekler sunuyor. Büyük otellerin lüks plajlarının yanısıra Magosa ve Boğaz arasında kalan doğudaki kıyı şeridi denize girmek için ideal. Kuzeyde Girne'nin her iki tarafında da barların bulunduğu ve değişik sportif faaliyetlerin yapıldığı plajlar var. Escape, Alagadi, Altın Kum, Sunset, Mare Monte, Camelot gibi. Plajlar lokanta, kafeterya, bar gibi tesislerin yanısıra şemsiye ve diğer ihtiyaçları karşılayacak olanaklara da sahip.
 
GÜNEY KIBRIS
 
Afrodit'in doğduğu yerde kumsal keyfi
 
Kıbrıs 1570'den 1878'e kadar Osmanlı topraklarına dahildi. 1878 yılından 1960'a kadar İngilizler tarafından yönetildi. Sicilya ve Sardunya'dan sonra Akdeniz'de üçüncü büyük ada olan Kıbrıs 1974'ten beri, güneydeki Rumlar ve kuzeydeki Türkler arasında ikiye bölünmüş durumda.
 
Güney Kıbrıs'ın 700 bin kişilik nüfusunun 200 bini başkent Lefkoşa'da yaşıyor. Resmi dillerinden biri Türkçe, paradan tutun, pasaporta kadar Türkçe yazıları görüyorsunuz. Eski İngiliz valinin Lefkoşa'daki rezidansı şu anda başkan Papadopoulos'un sarayı, oradaki tabelalarda da Türkçe kullanılıyor. Rehberimizin soyadı Karakaş, dedesi esmer diye Türkler öyle hitap ediyorlarmış, bu lakap sonradan ailenin soyadı olmuş. Kıbrıslıların dillerinde, tavan, cam, dolap gibi Türkçe çok sayıda kelime var. Artık daha fazla konuşmaya gerek yok anlamında kullandıkları atasözü ise "Beş tambur (kavun) dört okka." Neolitik çağlardan beri insanların yaşadığı ada üzüm bağlarıyla dolu ve şarapçılık çok eskiden beri var. Güney Kıbrıs'ın Türkiye'de büyükelçiliği olmadığından vizeyi Atina'daki büyükelçilikten almanız gerekiyor. (+30-210-3610178). Ülkedeki en iyi seyahat acentesi ise Drakos Travel (+357 25 324800 http://www.drakostravel.com.cy/)
 
YEŞİL HATLI ŞEHİR
 
Lefkoşa, adanın ortasında Venedik surlarıyla çevrili bir başkent. Şehre girdiğinizde tam karşıdaki Beş Parmak Dağları'nın üzerinde kocaman bir KKTC bayrağı var. Şehir yeşil hatla ikiye ayrılmış, yarısı kuzeyde, yarısı güneyde yer alıyor. Bir yanda kiliseler, diğer yanda camiler, yol üzerinde palmiyelerle şehrin değişik bir havası var ama cazibesi eksik. Lefkoşa'daki St. John's Katedrali Bizans ikonları ve mozaiklerle dikkati çekiyor. Kıbrıs Müzesi'nde Afrodit heykeli ve Leda ile Kuğu mozaiği bulunuyor. Larnaka havalimanı yakınında Hala Sultan Tekkesi ve camii yer alıyor ve İslam alemi için önemli yapılardan biri olduğu söyleniyor.
 
Limasol, 24 kilometrelik sahil şeridi olan şehrin nüfusu 180 bin kişi. Liman dışında sahil otellerle süslenmiş. Güney Kıbrıs'a yılda iki milyon civarında turist geliyor. Batısındaki Kourion antik şehrinde yazın konserlerin düzenlendiği güzel bir tiyatro yer alıyor. Doğusundaki Amathous ise diğer bir ören yeri. Şehirdeki eski ortaçağ kalesini müzeye çevirmişler. Limasol'un karnavalı ve eylül ayındaki Şarap Festivali meşhur. Roma döneminde başkent olan Pafos ise turizm açısından önemli bir şehir, sahiller otel ve tatil köyleriyle dolu. Pafos'tan sahil yoluyla Limasol'a giderken, Petra tou Romiou dedikleri bir kaya parçası var, mitolojiye göre güzellik tanrıçası Afrodit burada doğmuş.
 
NEREDE KALINIR YENİR
 
Lefkoşa'nın en iyi oteli 40. yılını kutlayan Hilton. Holiday Inn Nicosia City, merkezi bir konumda, Japon ve İtalyan restoranları var. Centrum Hotel yeni renove edilmiş, merkezde, konforlu bir otel. Şehrin en iyi restoranı ise bana göre Varisiotis Seafood. Deniz ürünleri çok lezzetli. Limasol'da önerebileceğim oteller: Miramare, Le Meridien, Four Seasons, Amathus Beach. Pafos'ta ise Coral Beach, Paphos Amathus Beach Resort, Elysium.
Etiketler » AnadoluJet Kıbrıs Lefkoşa - Adana uçak bileti al   » AnadoluJet Kıbrıs Lefkoşa - Adana Uçak seferleri   » AnadoluJet Kıbrıs Lefkoşa - Adana Uçak Bilet fiyatları  
Google ARA: AnadoluJet Kıbrıs Lefkoşa Adana Uçak Seferleri

Havayolu Firma Kategorisi

Son Eklenen Yurt İçi - Yurt Dışı Uçak Seferleri

 • Ankara Antalya Uçak seferleri Tüm firmalar
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : Antalya,Antalya(AYT)
  : Uçak Bileti
 • Ankara Antalya Uçak seferleri Tüm firmalar
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : Antalya,Antalya(AYT)
  : Uçak Bileti
 • AnadoluJet Ankara Adana Uçak Seferleri Otobüs Bile
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : Adana,Şakirpaşa(ADA)
  : Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
 • THY Ankara Adana Uçak Seferleri
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : Adana,Şakirpaşa(ADA)
  : Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
 • Türk Hava Yolları Ankara İzmir Uçak Seferleri
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : İzmir,Adnan Menderes(ADB)
  : Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
 • AnadoluJet Ankara İzmir Uçak Seferleri
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : İzmir,Adnan Menderes(ADB)
  : Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
 • AnadoluJet Ankara İstanbul Sabiha Gökçen Uçak Sefe
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : İstanbul,Sabiha Gökçen(SAW)
  : Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
 • THY Ankara İstanbul Sabiha Gökçen Uçak Seferleri
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : İstanbul,Sabiha Gökçen(SAW)
  : Uçak Bileti
 • Türk Hava Yolları Ankara İstanbul Uçak Seferleri
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : İstanbul,Atatürk(IST)
  : Atatürk Havalimanı Uçak Bileti
 • THY Ankara Antalya Uçak Seferleri
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : Antalya,Antalya(AYT)
  : Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
 • AnadoluJet Ankara Antalya Uçak Seferleri
  : Ankara,Esenboğa(ESB)
  : Antalya,Antalya(AYT)
  : Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti
 • THY Elazığ İzmir Uçak Seferleri
  : Elazığ,Elazığ(EZS)
  : İzmir,Adnan Menderes(ADB)
  : Elazığ Havalimanı Uçak Bileti
 • ucuz uçak biletleri
  OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping