Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Hakkari Yüksekova Havalimanı Açılışında Yaşananlar - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Hakkari Yüksekova Havalimanı Açılışında Yaşananlar

Hakkari Yüksekova Havalimanı dün resmen açıldı ve tarifeli seferler başladı.THY’nin İstanbul’dan havalanan ilk uçağında da yolcular Kürtçe ve Türkçe türküler söyleyip halay çekti, zılgıt attı.
 
Hakkari sonunda havalimanına kavuştu. Selahaddin Eyyubi adı verilen Yüksekova Havalimanı dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla resmen hizmete girdi. Türk Hava Yolları’nın (THY) Hakkari’ye yaptığı ilk seferde bir ilke de imza atıldı. THY uçağında Kürtçe ve Türkçe türküler söylenirken yolcular halay çekti. 
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
 
Çalsın sazlar!
 
İlk sefere Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, iş adamları, Hakkarili türkücü Aydın Aydın katıldı. İlk sefer dolayısıyla Hakkarili türkücü Aydın Aydın eline sazı alarak uçakta mini bir konser verdi. Kürtçe şarkıların seslendirildiği bu mini konserde yolcular uçak içerisinde halay çekerek zılgıt attı. Türkücü Aydın, inişte gazetecilere başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Hakkari’ye gelirken uçakta konser verdim. Çok güzel bir yolculuk geçirdik. Herkesi bundan sonra Hakkari’ye bekliyoruz. Bu havalimanı bizim için çok büyük bir nimet” dedi.
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
102 MİLYON: Yüksekova’ya 5, Hakkari’ye 65 kilometre uzaklıkta inşa edilen pist, 3.200 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde. Yapımına 102 milyon TL harcanan Selahaddin Eyyubi Havalimanı, 23 bin metrekare kapalı alana sahip.
 
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
BİRLİKTE AÇTILAR
 
Erdoğan: Tam 99 kez engellediler! 
 
YAPIMI 5 yılda tamamlanan havalimanın açılış törenine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan katıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı törende 4 bin 500 polis görev yaptı.
 
‘5 dakikada evinde’
 
Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada havalimanın 99 kere engellendiğini, ancak bitirilmesine söz verdiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Bu havalimanı ile asker gelecekmiş. Askerin her türlü aracı var. Bu havalimanı asıl Hakkarili kardeşlerimize lazım. Neden uçağa binmek için 4 saat yol gitsin. Hakkari’ye de birkaç saat içinde gelecek ve evine gidecek. Yüksekovalı ise 5 dakikada. Benim Hakkarili kardeşimden neden esirgediler?”
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
‘Bitireceğiz dedik...’
 
“Burada üniversite var mıydı? Biz yaptık. Okulların üniversitelerin camlarını kırdılar. Yavrularımızın itim görmesini neden istemediler? Eğitim için diğer illere gidenler artık 1-2 saatte istediği yere gidecek. İş adamları da buradan istedikleri yere gidecekler. Bu havaalanı 102 trilyonluk yatırımla 1 milyon yolcu kapasitesi var. Burada yaptığımız yatırımlar komşu dostlarımıza da yarayacak. Buranın yapımı çileli ve zor oldu. Bitireceğiz dedik ve bitti. Çözüm sürecini örgüt ve güdümündeki parti için değil, milletimiz için başlattık. Çözüm sürecini hedefine ulaştırmaya da kararlıyız.”
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: 
 
‘Hakkari şenlenecek’
 
“12 yıl önce hayal gibi görünen, ’Hakkari Yüksekova’da havalimanı olur mu?’ diyenlere en güzel cevaptır bugün. Ülkemizin hiçbir santimetrekaresi Irak olmayacak. Havalimanına inen her uçakla Hakkari şenlenecek, ticaret gelişecek. Esendere’ye buradan gidilecek. Üzümlü kapısı da hayırlı olsun. Bu havalimanı sadece Hakkari’de yaşayanlara değil Irak ve İranlılara ev sahipliği yapacak. Biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımızla istişare ettik. Birlik, beraberlik akla gelince akla kim gelir? Yüksekova’ya öyle bir isim verelim ki herkes ’Bizim liderimiz’ desin. İnşallah havalimanına, bu mesajı vermek için ve ’Kudüs ebediyen Müslümanlarındır’ demek için ’Selahaddin Eyyubi’ adını vermeye karar verdik. ’Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır’ diyenler utansın. Buradan hepiniz adına, o büyük komutan Ortadoğu halklarının büyük alimi bize şahitlik ediyordur.”
 
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
İLK YOLCULAR
 
Çiçeklerle karşılandı
 
THY uçağı Yüksekova’da çiçeklerle karşılandı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ve eski bakan Lütfi Elvan, uçağın kapısında karşıladığı yolculara çiçek verdi. Daha önce hava ulaşımını Vanüzerinden sağlayan Hakkarililer de ilk kez ilçedeki havalimanından seyahat etmenin mutluluğunu yaşadı. Yüksekova’dan THY’nin tarifeli uçağıyla İstanbul’a giden vatandaşlar, yaklaşık 5 saat süren yolculuğun ardından Van’dan uçakla seyahat ettiklerini belirterek, bu durumdan kurtuldukları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Başbakan Davutoğlu’na teşekkür etti. 
 
 
Haçlıları püskürttü
 
Havalimanına adını veren 1138 Tikrit doğumlu olan ve 1193’te Şam’da ölen sır ve Suriye sultanı, Eyyubi hanedanının kurucusu Selahaddin Eyyubi, Hıttin Muharebesi ile 1187’de Kudüs’ü Haçlı kuvvetlerinden alarak kentte 88 yıl süren Hristiyan egemenliğine son vermiş, akabinde Hristiyanların düzenledikleri III. Haçlı Seferi’ni etkisiz hale getirmişti.
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
VAN ÜZERİNDEN 5 SAATTİ, ŞİMDİ 1 SAATE İNDİ
 
İstanbul’a gelin almaya gidiyoruz!
 
İran’dan Yüksekova’ya gelen ve aldığı biletle İstanbul’a giden İslam Bedevi, “Daha önce uçağa binmek için Van’a gitmek zorundaydık ve yollar iyi değildi. Şimdi çok güzel oldu. Buradan direkt olarak İstanbul’a gidiyoruz” dedi. Oğlunun nişanı için İstanbul’a gittiğini söyleyen Hakkarili Nurettin ve Nazife Koçak çifti de şunları söyledi: “Gelin istemiştik İstanbul’dan, şimdi nişan için gidiyoruz. Bize sağlanan bu imkan çok güzel. Önceden 5 saat yol giderek Van’a ulaşıyorduk. Fazla paramız gidiyordu. Hastamız olduğu zaman büyük sıkıntı yaşıyorduk. Bu memleketimiz için çok güzel bir hizmet oldu. Allah emeği geçenlerden razı olsun.” 
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 
 
Olaylar çıktı
 
Gün boyu kepenklerin kapalı olduğu Yüksekova ilçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun gelişi öncesi olaylar çıktı. Yüzleri kapalı yaklaşık 50 kişilik grup, yola barikat kurmak için hazırlık yaparken, polis müdahale etti. Bunun üzerine taş ve molotof kokteyli atan göstericiler, polis tarafından göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak dağıtıldı. 
 
Hakkari Yüksekova Uçak Bileti En Ucuz BURADAN Alınır
 

 

Hakkari Yüksekova Havalimanı Açılışında Yaşananlar Haberi Oku, Hakkari Yüksekova Havalimanı Açılışında Yaşananlar Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Hakkari Yüksekova Havalimanı » Hakkari Yüksekova Uçak Seferleri » Hakkari Yüksekova Uçak Bileti Al
Etiketler » Hakkari Yüksekova Havalimanı   » Hakkari Yüksekova Uçak Seferleri   » Hakkari Yüksekova Uçak Bileti Al  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping