Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
 • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
THY Online Check-in, Türk Hava Yolları Check-in Yap - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

THY Online Check-in, Türk Hava Yolları Check-in Yap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

THY Online Check-in, Türk Hava Yolları Check-in Yap, Uçuş ve Yolcu Bilgileri

 

 

 

Check-in Bilgisi

1. Uçuştan ne kadar zaman önce havalimanında olmam gerekiyor?

Dış hat uçuşlar için uçağın tarifeli kalkış saatinden iki saat önce havalimanında bulunmanız tavsiye edilir. İç hat uçuşları için bu süre bir saattir.

2. Biniş kartımı en geç ne zaman alabilirim?

İç hat uçuşlar için en geç uçağın tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce, dış hat uçuşlar için ise kalkış saatinden 60 dakika önce alabilirsiniz.

3. Pasaport-vize kontrolü yapmanızın sebebi nedir?

Uçuşlarımızda, kontuarda ve uçağa biniş öncesi kapılarda pasaport-vize kontrolü yapılmaktadır. Bu kontrollerin amacı; sahte, yetersiz ve geçersiz belge ile seyahat eden yolcuların uçuşlarına mani olmak ve şirketimizin maddi kaybını önlemektir.

4. İç hat uçuşlarında kimlik kontrolü yapılıyor mu?

Evet. Yolcularımız yanlarında nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport bulundurmalıdırlar.

5. Code-share uçuş nedir?

Bir ya da daha fazla havayolu şirketinin, anlaşmalı oldukları havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen uçuş için kendi uçuş kodu ve numarasını kullanarak kendi seferiymiş gibi satış yapabilmesidir.

 

Online Check-in

1. Online check-in nedir?

Online check-in, biletlenmiş rezervasyonu olan tüm yolcularımızın uçuşlarını yapmak üzere havalimanına gelmeden önce, check-in işlemlerini internet bağlantısı olan herhangi bir yerden yapabilmelerine olanak sağlayan bir hizmettir.

2. En erken ve en geç ne zaman Online check-in yapabilirim?

Online check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar; kalkışa 90 dakika kala sona erer.

3. Online check-in'i kimler kullanabilir?

Biletlenmiş rezervasyonu olan tüm yolcularımız, Online check-in hizmetine açık olan tüm uçuşlarda bu hizmetten faydalanabilirler.

4. Hangi uçuşlar için Online check-in yapabilirim?

Online check-in hizmetinin verildiği havalimanlarını görmek için lütfen tıklayınız.

Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmeyen code-share uçuşlar için Online check-in yapılamamaktadır. Seyahatleri Türk Hava Yolları ile başlayıp anlaşmalı havayollarıyla devam eden yolcularımız, gidecekleri son havalimanına kadar Online check-in yapabilirler.

5. Online check-in'i nasıl kullanabilirim?

Online check-in’i Web sitemiz veya mobil uygulamalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Check- in işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için "Online Check-in Yardım" bağlantısından faydalanabilirsiniz.

6. Teslim edeceğim bagajım varsa ne yapabilirim?

Online check-in işlemleri sırasında yolcularımıza bagaj bilgisi sorulmamaktadır. Bagajı olan yolcularımızın bagajlarını teslim etmek için havalimanlarındaki “Bagaj Teslim” ya da “Online Check-in” bankolarına başvurmaları gerekmektedir. Fazla bagajı olan yolcularımızın, yapacakları ödeme işlemlerinin süresini de göz önüne alarak havalimanında bulunmaları gerekmektedir.

7. Uçuşumdan ne kadar süre önce havalimanında olmalıyım ve havalimanına varınca ne yapacağım?

Online check-in yapmış olan yolcularımız havalimanında biniş kartlarını almak ve bagajlarını teslim etmek için kendilerine tahsis edilmiş olan Online check-in bankolarına başvurmalıdırlar. Bu bankolar uçuşun kalkış saatine dış hatlar için 60 dakika, iç hatlar için ise 45 dakika kala check-in işlemlerine kapatılmaktadır. Lütfen havalimanına geliş saatinizi, bu işlemlerin yanı sıra, havalimanı güvenlik taramaları için gereken süreyi de hesaba katarak planlayınız.

Online check-in bankolarının olmadığı havalimanlarında ‘Business Class’ kontuarından faydalanılır (Singapur Havalimanı hariç).

Biniş kartını basmış olan yolcularımız ise, bagajları yoksa güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan uçuş kapısına gidebilirler. Yolcularımızın bagajları olması durumunda bu bagajların "Bagaj teslim" bankolarında veya Online check-in kontuarlarında teslim edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız bagaj tesliminin ardından uçuş kapısına gidebilirler.

8. Bağlantılı uçuşum varsa ne olacak?

Bağlantılı uçuşunuzla ilgili herhangi bir sorun olmayacaktır. Online check-in sayfaları, check-in işleminizi en son varış noktasına kadar yapabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle bagajlarınız kontuarda son varış noktanız göz önüne alınarak bağlanacaktır. Eğer bagajınızı uçuşunuzun ara noktalarında almak istiyorsanız lütfen kontuardaki görevliyi bilgilendiriniz.

9. Diğer havayollarına bağlantılı uçuşlarıma Online check-in yapabilir miyim?

Evet. Seyahatleri Türk Hava Yolları ile başlayıp anlaşmalı havayollarıyla devam eden yolcularımız, gidecekleri son noktaya kadar Online check-in yapabilirler.

10. Beraber seyahat ettiğim arkadaşlarım için de Online check-in yapabilir miyim?

Eğer aynı rezervasyonda kayıtlıysanız yapabilirsiniz. Sisteme rezervasyon kodunuzu (PNR) girdiğinizde, bu PNR’da bulunan tüm yolcular listelenecek ve sizden işlem yapmak istediğiniz yolcu/yolcuları seçmeniz istenecektir. Check-in işlemleri, aynı PNR’da olmak koşuluyla, bir defada en fazla 8 yolcu için yapılabilir.

11. Eğer rezervasyon sırasında ayrılmış koltuğum varsa ne olacak?

Yer numarası talebinizi rezervasyon sırasında yaptıysanız Online check-in yaparken de aynı yer numaralarını kullanırsınız. Ancak koltuk numaranızı değiştirmek isterseniz son ekranda yer alan “Yer Değiştirme” bağlantısına tıklayabilirsiniz.

12. Check-in yaptıktan sonra koltuk numaramı değiştirmek istersem ne yapacağım?

"Online check-in" sayfasından giriş yapabilir ve "Yer Değiştirme" bağlantısından koltuk değişikliğini yapabilirsiniz.

13. Online check-in sayfaları hangi lisanlarda yazılmıştır?

Online check-in sayfalarında Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde işlem yapılabilmektedir.

14. Online check-in yapmış olmam durumunda yapılacak kimlik kontrolleri nelerdir?

Biniş kartını Online olarak temin etmiş olan yolcularımız uçuş kapısındaki görevlilere kimlik belgelerini göstermelidirler.

Online satın aldıkları biletin ödemesini kredi kartıyla yapan yolcularımız ise yine uçuş kapısındaki görevlilere gösterilmek üzere kimlik belgelerine ek olarak ödeme yaptıkları kredi kartını da hazır bulundurmalıdırlar.

15. Online check-in yaptığımda ne zaman çıkış kapısında olmalıyım?

Amerika seferlerimiz için uçağın kalkış saatinden en geç 25, diğer tüm iç ve dış seferlerimiz için ise uçağın kalkış saatinden en geç 15 dakika önce uçuş kapısında bulunmanız gerekmektedir. Lütfen zamanlamanızı yaparken bazı terminallerde kapıya ulaşma süresinin 25 dakikayı bulabileceğini de hesaba katınız.

16. Eğer biletimde ya da rezervasyonumda değişiklik yapmam gerekirse ne olacak?

Yeni bir rezervasyon yapılabilmesi ya da uçuşunuzun iptal edilmesi için 444 0 849 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

17. Online check-in yaptıktan sonra havalimanına geç kalırsam veya uçuşa katılamayacaksam ne yapmalıyım?

Yeni bir rezervasyon yapılabilmesi ya da uçuşunuzun iptal edilmesi için 444 0 849 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşmalısınız.

18. Biniş kartımı Web sitesinden nasıl yazdırabilirim?

Online check-in yapan elektronik biletli yolcularımız, Online biniş kartı hizmetine açık olan havalimanlarına gitmeden önce biniş kartlarının (“.pdf” formatında) A4 büyüklüğünde çıktısını alabilirler. 

Bilgisayarınıza Adobe Acrobat Reader yüklemek için tıklayınız.
Online biniş kartı hizmetine açık olan havalimanları için tıklayınız.
Online biniş kartı basabilme koşullarını öğrenmek için tıklayınız.

 • Online biniş kartını üretmiş olan yolcularımıza koltuk değiştirme seçeneği sunulmamaktadır.
 • Çıktısını aldıkları biniş kartını kaybeden yolcularımız, koltuk numaralarını değiştirmemek şartıyla biniş kartlarını tekrar bastırabilir ya da kontuarlardan tekrar talep edebilirler.
 • Bagajları bulunmayan yolcularımız, kontuara uğramadan bastırdıkları biniş kartlarıyla doğrudan uçuş kapısına gidebilirler.
 • Bagajlı yolcularımız ise bagajlarını kontuara teslim ettikten sonra uçuş kapısına gidebilirler (Kontuar kapanış saatleri dış hatlar için uçuşun tarifeli saatinden 60 dakika önce, iç hatlar için ise 45 dakika öncedir.).
 • Biniş kartlarının İnternet’ten çıktısı alınmış olan orijinali haricindeki; faks, fotokopi ve benzer kopyaları kesinlikle kabul edilmemektedir. 
 • Uçağın kalkış saatinden 15 dakika önce kapıya müracaat etmeyen yolcularımız, biniş kartları internetten üretilmiş olsa dahi, prosedür gereği uçağa kabul edilmeyeceklerdir.

19. Online check-in işlemimi nasıl iptal edebilirim?

444 0 849 numaralı telefondan çağrı merkezimizi ayarak, sırasıyla 4-2-1'i  tuşlayıp ilgili bölüme ulaşabilirsiniz. Online check-in işlemini iptal ettirdiğiniz anda önceden üretmiş olduğunuz biniş kartı da geçerliliğini yitirecektir.

20. Acil çıkış/exit koltuklarını kimler kullanabilir?

Uçaklarımızdaki "Acil Çıkış" kapılarının yanında oturan yolcularımızdan beklenmedik bir durumda acil çıkış kapılarını açmaları ve diğer yolcuların bu çıkışlardan tahliye edilmesi için kabin ekibine yardımcı olmaları beklenmektedir. Bu nedenle acil çıkış kapısı sırasındaki koltuklar, Online check-in işlemi sırasında tercih edilemez. Bu koltuklar ancak havalimanındaki check-in kontuarlarında tercih edilebilir.

 

Self Check-in

1. Self check-in nedir?

Yolcularımızın biniş işlemlerini havalimanındaki kiosklardan kendilerinin yapmasına imkan tanıyan bir check-in uygulamasıdır.

2. Kimler kullanabilir?

Self check-in hizmetimizden sadece elektronik biletli yolcularımız yararlanabilmektedir.

3. Hangi havalimanlarından self check-in yapılabilir?

Self check-in hizmetine açık olan havalimanlarını görmek için lütfentıklayınız.

4. Nasıl self check-in yapabilirim?

Self check-in kiosk cihazları kolayca kullanılabilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Dokunmatik ekranları olan kiosklar basit bir menüye sahiptir. Self check-in işlemlerine başlamak için Miles&Smiles veya herhangi bir banka kartını kart okutucuya yerleştirebilir veya tercihe göre elektronik bilet numarası ya da rezervasyon kodunu (PNR) girebilirsiniz. Check-in işlemleri koltuk seçiminin ardından biniş kartınızın üretilmesiyle tamamlanır (Gerek Miles&Smiles, gerekse banka kartları, sadece yolcuların kimlik bilgilerine ulaşmak amacıyla kullanılmaktadır.).

5. En erken ve en geç ne zaman self check-in yapabilirim?

Self check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 12 saat önce başlar; iç hatlarda kalkış saatine 45 dakika kala, dış hatlarda ise 60 dakika kala sona erer.

6. Teslim edeceğim bagajım varsa ne yapabilirim?

Biniş kartını basmış olan yolcularımız, bagajları yoksa güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan uçuş kapısına gidebilirler.

Yolcularımızın bagajları olması durumunda bu bagajların "Bagaj teslim" kontuarlarında teslim edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız bagaj tesliminin ardından uçuş kapısına gidebilirler.

7. Bağlantılı uçuşum varsa ne olacak?

Yolcularımıza bagajsız seyahatlerinde, aynı gün dönüşleri varsa, "Return Check-in" yapma olanağı verilmektedir. Bagajlı ya da bagajsız, bağlantılı tüm yurtiçi seyahatler için uçuşun son noktasına kadar "Through Check-in" yapma imkanı da sağlanmaktadır.

8. Beraber seyahat ettiğim arkadaşlarım için de self check-in yapabilir miyim?

Aynı rezervasyon kodunda (PNR) olmak kaydıyla bir defa en fazla 8 kişi için self check-in yapabilirsiniz. Grup rezervasyonunuz varsa 8’erli gruplar halinde ayırarak gruptaki tüm yolcular için self check-in yapabilirsiniz.

9. Self check-in yaptığımda ne zaman çıkış kapısında olmalıyım?

Tüm seferlerimiz için uçağın kalkış saatinden en geç 15 dakika önce uçuş kapısında bulunmanız gerekmektedir. Lütfen zamanlamanızı yaparken bazı terminallerde kapıya ulaşma süresinin 25 dakikayı bulabileceğini de hesaba katınız.

THY Online Check-in, Türk Hava Yolları Check-in Yap Haberi Oku, THY Online Check-in, Türk Hava Yolları Check-in Yap Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »THY Online Check-in » Türk Hava Yolları Check-in Yap » Havaalanı Check-in Yap » Turkish Airlines Check-in Yap » Airport Check-in
 • M.GÜRHAN BİLGİÇ
  19 Mart 2016 Saat : 17:12

  THY Online Check-in, Türk Hava Yolları Check-in Yap Haberine Yorum YAZ

 • Ali Mazhar Gencay
  27 Mayıs 2015 Saat : 09:47

  THY Online Check-in, Türk Hava Yolları Check-in Yap Haberine Yorum YAZ

 • Etiketler »  

  DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

  1 2 3 4 5 6 İleri
  ucuz uçak biletleri
  OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping