Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport Bilgileri, Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport İşlemleri - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport Bilgileri, Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport İşlemleri

Türkiye dışına taşıma yapan araçların memur ve mürettebatına verilen vesikalar başlığını taşıyan kanunun 20.Md.göre; Türkiye karasuları dışına çıkan Türk gemilerinin Türk Vatandaşı olan mürettebatına usulüne uygun olarak Bölge Liman ve Deniz İşleri Müdürlüklerince verilir. Mahal Emniyet Müdürlüğünce tasdik (vize) edildikten sonra pasaport yerine geçerli bir belge olarak kullanılabilmektedir.


BAŞVURU ŞARTLARI:

T.C Vatandaşlarından Zonguldak, Karadeniz Ereğli, İzmit Tekirdağ, Silivri, Enez, Ambarlı, Şile, Tuzla, Kefken, Karasu ve Yalova illerinden alınmış Gemi Adamı Cüzdanlarına İstanbul Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğünce işlem yapılmaktadır. Bu itibarla yukarıda anılan söz konusu kanunun anılan hükmü uyarınca Gemi Adamı cüzdanlarının vize işlemlerinin verildikleri mahal dışındaki İl Emniyet Müdürlüklerinde yapılması uygun görülmemekte olup, şahısların bu doğrultudaki talepleri yerine getirilememektedir.

İSTENEN BELGELER:

1-) Nüfus Cüzdanının aslı ve fotokopisi, (Nüfus cüzdanlarında T.C. kimlik numarası yazmayanlardan internet http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/çıktısı istenmektedir).

2-) (2) Adet fotoğraf ,(vize ve ilk tahkikat için ayrı ayrı )

3-) Talep Formu, (müracaat sırasında pasaport birimince verilir).

4-) “İlk tahkikat için” Liman Başkanlığından alınan üst yazı,

5-) 18 yaşından küçükler noterden anne ve baba muvafakat namesi getireceklerdir. 

AÇIKLAMALAR:

Pasaport Şube Müdürlüğü Gemi Adamı Cüzdanı Büro Amirliğine temdit (yeni vize süresi) için gelen şahısların, müracaat tarihlerinde cüzdanlarında vize bitim tarihine 1 yıldan fazla bir süre olan şahısların müracaatları dikkate alınmamaktadır. Yeni vize süresi alabilmek için müracaat tarihinde 1 yıldan daha az bir süre kalması gerekmektedir.

Kullanılamayacak halde yıpranmış olan ve kimlik bilgileri değişmiş veya Liman Başkanlığınca yanlış yazılmış olan Gemi Adamı Cüzdanlarına vize işlemi yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda şahıslar cüzdanlarının düzeltilmesi veya yenilenmesi için bölge Liman Başkanlığına gönderilmektedir.

KKTC vatandaşlarına ait Gemi Adamı Cüzdanlarına vize verilmemektedir. (KKTC vatandaşlarına ait Gemi Adamı Cüzdanları yalnızca meslek belgesi olarak taşınabilmekte, pasaport yerine geçen belge sayılmamaktadır.)

Gemi Adamı Cüzdanına vize ettirmek veya Gemi Adamı Cüzdanı alabilmek için gerekli tahkikatı yaptırmak için şahısların bizzat kendilerinin nüfus cüzdanları ile birlikte Pasaport Şube Müdürlüğü Gemi Adamı Cüzdanı Büro Amirliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Tahkikat belgesi veya Gemi Adamı Cüzdanı, şahısların bizzat kendilerine veya noterden vekil tayin ettikleri bir şâhısa teslim edilmektedir.

BAŞVURU İÇİN AÇIK ADRES:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü

Pasaport Şube Müdürlüğü

Gemi Adamı Cüzdanı Büro Amirliği

Fax: 0 212 636 18 15 – 0 212 636 28 17

Tel: 0 212 636 18 15 – 0 212 636 25 59

Sorularınız ve Bilgi için : pasaport@iem.gov.tr

Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport Bilgileri, Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport İşlemleri Haberi Oku, Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport Bilgileri, Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport İşlemleri Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport Bilgileri » Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport İşlemleri
Etiketler » Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport Bilgileri   » Gemi Adamı Cüzdanı Pasaport İşlemleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping