Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Qatar Airways, Sydney uçuşlarını A380 ile gerçekleştirecek - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Qatar Airways, Sydney uçuşlarını A380 ile gerçekleştirecek

Sydney, havayolu şirketinin küresel uçuş ağına sadece altı ay önce katılmış olmasına rağmen Qatar Airways'in Avustralya'da süper Jumbo A380 modeli uçakla hizmet verdiği ilk varış noktası oldu.

Qatar Airways'in, 1 Mart 2016 tarihinde Boeing 777-300 modeli uçakla uçuşları başlattığı rotada iş ve tatil amaçlı seyahat edenlerin taleplerinde sürekli bir artış yaşanması üzerine 517 koltuklu A380 ile Qatar Airways'in bu rotadaki günlük kapasitesi %44 oranında artırıldı.

Qatar Airways Grup CEO'su Mr. Akbar Al Baker bu yılın başında Sydney uçuşlarını başlattıkları günden beri insanlar tarafından memnuniyetle karşılandıklarını belirterek, "Sydney rotasında seyahat eden müşterilerimiz, yolculuk sürelerinde saatler kazanmalarını sağlayan küresel uçuş ağımızı ve uçuş programımızı takdir ediyor. Bu rotada A380'in faaliyete geçmesi ile her uçuşta 517 koltuk sunarak artan talebe karşılık vermekten mutluluk duyuyoruz. Qatar Airways, Avustralya'dan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki pek çok varış noktasına hizmet sunuyor. Asya - Pasifik iş dünyasının merkezlerinden biri olan Avustralya'ya tüm dünyadan iş ve tatil amaçlı seyahat eden yolcuların sayısı çok fazla. Bu önemli noktadan çıkan seyahatçilere hizmet vermek için ikonik A380'i ülkenin en büyük merkezi olan Sydney'den başlayarak bütün ülkeye tanıtmaktan daha güzel bir yöntem düşünemiyorum." dedi.

517 koltuk kapasiteli iki katlı uçakta 8 adet First Class, 48 adet Business Class ve 461 adet Economy Class olmak üzere üç yolcu sınıfı bulunuyor. Dünya standardında rahatlık ve birinci sınıf hizmet ile diğer şirketlerden çok farklı bir konumda bulunan Qatar Airways yolcuları Sydney-Doha rotasında seyahat ederken A380 deneyiminin tadını çıkarabilir.


Sydney Havalimanı İdari Müdürü ve CEO'su Kerrie Mather ise, "Qatar Airways'in sadece altı aydır uçuş gerçekleştirdiği Sydney rotasında A380'i hizmete sokmasından dolayı heyecan duyuyoruz. Erken gerçekleşen bu değişiklik, rotada elde edilen başarının ve artan yoğunluğun belirtisi. Qatar Airways'in Doha - Sydney hizmeti sayesinde 3000 kişi istihdam edildi ve ekonomiye yılda 240 milyon doların üzerinde katkı sağlanıyor. Ayrıca, yolculara daha fazla seçenek ve bağlantı imkanı sunuluyor. Sydney Havalimanı, hükümetin 2020'ye kadar gecelik gelen yolcu harcalamalarını iki katına çıkarma hedefi doğrultusunda, Qatar Airways A380'in Avustralya'ya yıllık 78 milyon dolarlık gelen yolcu harcaması katacağını tahmin ediyor. Sydney Havalimanı adına bu önemli adımdan dolayı Qatar Airways'i kutlamak istiyorum ve başarılarının devamını diliyorum." dedi.

A380'in lüks ve ayrıcalıklı First Class kabininde, otomatik olarak yatarak yatak konumuna gelen ultra geniş koltuklar, 2 adet yolcu masası, uyku giysileri, uçuş terlikleri ve Giorgio Armani'nin hazırladığı uçuş seti bulunuyor. Qatar Airways'in ödüllü Business Class'ı ile uçan yolcular 1-2-1 koltuk düzeninde, her koltuğun koridora erişimi bulunuyor. Ayrıca uçuş esnasında Wi-Fi dahil çeşitli bağlantı seçenekleri sunularak havadayken de bağlantılarının sürmesi sağlanıyor.

Ayrıca First Class ve Business Class yolcuları süper Jumbo uçağın üst katında bulunan dinlenme salonunda rahatlayıp sosyalleşebilir. Economy Class yolcuları ise tavanı daha yüksek, koltukları daha geniş ve yastıkları olan, bacaklar için daha geniş alan sunan A380'nin keyfini çıkarabilir.

Sydney'e gelirken Qatar Airways'in merkezi olan Doha'daki Hamad Uluslararası Havalimanı'ndan transit geçen yolcular konforlu aktarmanın tadını çıkarabilir. Lüks ve modern havalimanının 40000 metre karenin üzerinde perakende alanında 70'den fazla mağaza ve 30 yiyecek içecek dükkanının yanı sıra 25 metrelik yüzme havuzu, jimnastik salonu, otel ve spa bulunuyor.

Sydney rotasındaki iş ve tatil amaçlı seyahatlerde talebi karşılamak amacıyla havayolu şirketinin en iyi uçağı olan A380 ile günlük kapasite %44 oranında artıyor.
Qatar Airways, Sydney uçuşlarını A380 ile gerçekleştirecek Haberi Oku, Qatar Airways, Sydney uçuşlarını A380 ile gerçekleştirecek Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Sydney Uçak Bileti Al » Sydney Uçak Seferleri » Sydney Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Sydney Uçak Bileti Al   » Sydney Uçak Seferleri   » Sydney Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping