Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Charter izni sevinci - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Charter izni sevinci

'nın turizmdeki en büyük pazarı olan Rusya'dan beklenen haber geldi. Türkiye'ye yönelik charter yasağını kaldıran kararname, Başbakanı Dimitri Medvedev tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Yaz sezonunun son günlerinde gelen bu haber turizmcileri sevindirdi. Havayolu şirketleri Antalya başta olmak üzere Türkiye'deki uçuş noktalarına tarifesiz sefer düzenlemek için başvuruya başladı.

9 AY SONRA YENİDEN
Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından uçuşlara 28 Kasım 2015'te yasak getirilmişti. Ardından atılan diplomatik adımlarla önce Rusya pasaportu taşıyanlara getirilen uçuş yasağı kalkmış, ardından da tarifeli seferlere serbestlik getirilmişti. Antalya'ya gelen Rus turistlerin yaklaşık yüzde 93'ünün paket turlar ve charter uçuşlarla gelmesi nedeniyle, en büyük beklenti ise charter uçuşların serbest bırakmasıydı.

TARİFELİ GÖRÜNÜMLÜ
Bu süreçte Rusya'da bazı yerel havayolları şirketleri daha önce charter yaptığı uçuşları tarifeliye dönüştürerek, 'tarifeli görünümlü charter uçuşlarıyla' turist taşımaya devam etti. İlk adım 9 Temmuz'da atılmış, Rossiya Airlines'in tarifeli seferi paket tur almış olan 2016'nun ilk Rus turist grubunu Antalya'ya getirmişti. Bu şekilde gelen Rus turist sayısı, haftalık 14 bin seviyesine ulaşmıştı.

FİYATLAR DÜŞER
Charter seferlerin başlaması ile haftalık sayıların yeniden 100 binlerle ifade edilmesi bekleniyor. Rusya Tur Operatörleri Derneği ve Rusya Turizm Endüstrileri Birliği gibi sektörün önde gelen kuruluşlarından yapılan açıklamalarda tarifeli uçuş yerine charter ile uçulmasıyla tur fiyatlarının yüzde 20-30 seviyesinde gerilemesinin öngörüldüğü vurgulandı.

BÜYÜK ARTIŞ OLUR
Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman ise tarifeli seferlerle Antalya'ya haftada 14 bin seviyesinde Rus turist geldiğini hatırlatarak, "Charter seferlerin yeniden başlaması ile turist sayısında büyük artış yaşanır" diye konuştu.

CİDDİ HAREKET OLUR
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, charter uçuşlarla ilgili izinlerin kısa sürede alınması halinde sezonun geri kalanında ciddi bir hareketliliğin yaşanacağını söyledi. Turizmciler olarak Rusya'daki kaybı telafi etmek adına maksimum çaba göstereceklerinin altını çizen Ayık, Rusya'da özel bir fiyatlandırmaya gideceklerini açıkladı. Ayık, hedefin 2017 yılında, uçak krizi öncesi ulaşılan 2015 yılı rakamlarını yakalamak olduğunu sözlerine ekledi.

İLK UÇUŞ 2 EYLÜL'DE YAPILACAK
Rus Tur Operatörleri Birliği, ilk charter uçuşun 2 Eylül tarihinde yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, Inturist'in düzenleyeceği ve 2 Eylül'de Antalya'ya yönelik olarak başlayacak olan charter seferlerin Türk Hava Yolları uçaklarıyla haftada beş gün gerçekleşeceğini açıkladı. TUI'nin de charter programlarını en kısa zamanda başlatacağı belirtilirken, bu konuda ise tarih verilmedi.

Her 100 turistten 26’sını gönderen Rusya’da 28 Kasım 2015’te başlayan charter yasağı kalktı. 2017 için umut arttı. Hedef 2017 yılında uçak krizi öncesi rakamlara dönülmesi
Charter izni sevinci Haberi Oku, Charter izni sevinci Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Rusya Antalya Uçak Bileti al » Rusya Antalya Uçak Seferleri » Rusya Antalya Uçak Bileti fiyatları
Etiketler » Rusya Antalya Uçak Bileti al   » Rusya Antalya Uçak Seferleri   » Rusya Antalya Uçak Bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping