Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Yeni Havalimanı’nda THY’e Özel Terminal - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Yeni Havalimanı’nda THY’e Özel Terminal

Yapımı devam eden 3. Havalimanı‘nda gelişmeler devam ediyor. Bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Yeni Havalimanı’nda şirkete özel tesislerin mimari tasarım ve danışmanlık hizmetleri ile tesislerin zemin sondaj ve etüdü yapılması için ihaleye çıktı. THY, ihaleye katılacak istekli firmalarda aradığı şartları açıkladı.

Bitimiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanının 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabının yüzde 30’u tamamlanırken ilk etap için şu ana kadar 2 milyar avro harcandı.Yeni havalimanının iki pisti ile ilk etabı 2018 yılının Şubat ayında bitirilmesi planlanıyor.Havalimanın tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesi ile 350’den fazla destinasyona uçuş gerçekleşecek.Çok sayıda kişiye yeni istihdam olanakları sağlayacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda en çok uçuşu yapacak Türk Hava Yolları da çalışmalarına hız verdi.THY İstanbul Yeni Havalimanı’nda olacak tesislerinin tasarım ve danışmanlık hizmetleri işi için ihaleye çıktı. Bunun dışında Türk Hava Yolları (THY) yapılacak tesisleri için zemin sondaj ve etüdü yapılması hizmeti alımı içinde ihaleye çıktı.

YENİ HAVALİMANINDA BİRÇOK TESİSİ OLACAK

Türk Hava Yolları,havalimanı açılış günü kapasitesi için 650 bin metrekare kapalı inşaat alanını kapsayan proje dahilinde Uçak Bakım Hangarları,Kargo Terminali,Uçak İçi İkram Tesisleri,Yer Hizmetleri Teçhizat Bakım Tesisleri ve Yer Hizmetleri Yakıt İstasyonu,Operasyon Ofisleri (Uçuş İşletme, Yer İşletme, Yer Hizmetleri),Operasyon Kontrol Merkezleri,Uçuş Personeli Terminali,THY Hava Tarafı Geçiş Tesisi ve Terminal Destek üniteleri (Kargo Hızlı-Sevk üssü, ULD Depo ve Bakım Alanı, Uçak-İçi Ürün deposu ve Hat Bakım Hangarı) tesisleri yer alacak.

MİMARİ TASARIM FİRMALARI OLMALARI ŞARTI

THY çıktığı ihalede istekli firmaların teklif verebilmeleri için ilgili makamlarda kayıtlı mimari tasarım firmaları olmaları gerektiği ihale duyurusunda belirtildi.İstekli mimari firmanın planlama, tasarım ve danışmanlık hizmetlerine ilişkin iş hacminin (cirosunun) son üç yılın ortalamasında veya son yılda minimum beş milyon avro olması gerektiği de ihale duyurusundaki maddeler arasında yer aldı. İstekli firmanın tek bir firma olmayıp, en fazla iki gerçek veya tüzel kişi tarafından oluşmak koşuluyla iş ortaklığı kurarak teklif vermek istemesi durumunda; pilot ortak olarak planlama, tasarım ve danışmanlık hizmetlerine ilişkin iş hacminin (cirosunun) son üç yılın ortalamasında veya son yılda minimum üç milyon avro olması gerektiği duyuruldu. Hazırlanacak ilgili evrakların en geç 6 Eylül 2016 Salı gününe kadar teslim edilmesi istendi.

Yapımı devam eden 3. Havalimanı’nda gelişmeler devam ediyor. Bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Yeni Havalimanı’nda şirkete özel tesislerin mimari tasarım ve danışmanlık hizmetleri ile tesislerin zemin sondaj ve etüdü yapılması için ihaleye çıktı. THY, ihaleye katılacak istekli firmalarda aradığı şartları açıkladı.
Yeni Havalimanı’nda THY’e Özel Terminal Haberi Oku, Yeni Havalimanı’nda THY’e Özel Terminal Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Thy Uçak Bileti Al » THY Uçak Seferleri » THY Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Thy Uçak Bileti Al   » THY Uçak Seferleri   » THY Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping