Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
IATA verilerine göre THY en fazla uluslararası yolcu taşıyan ilk 10 şirket arasında - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

IATA verilerine göre THY en fazla uluslararası yolcu taşıyan ilk 10 şirket arasında

Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) verilerine göre Avrupa’da en fazla uluslararası yolcu taşıyan havayolu 100 milyonu geçen yolcusuyla İrlanda merkezil Ryanair oldu.

IATA’nın Dünya Havayolu Ulaşım İstatistikleri’ne göre Ryanair, 101.4 milyon uluslararası yolcu taşıdı. Ryanair’in uluslararası yolcu sayısı ikinci sırada bulunan Easyjet’ten (62.6 milyon yolcu sayısı) 40 milyon daha fazla. Ryanair ve Easyjet’ten sonra en çok uluslararası yolcu taşıyan havayolu 51 milyon yolcu ile Emirates, 46.9 milyon yolcu ile Lufthansa, 36.9 milyon yolcu ile British Airways oldu.

Türk Hava Yolları, 34.1 milyon uluslararası yolcu ile listede kendisine 6.sırada yer bulabilirken, Air France, KLM, American Airlines ve United Airlines gibi şirketleri geride bıraktı.

Öte yandan Avrupa’da en fazla yolcu taşıyan havayolu olan Ryanair, Ekim ve Kasım aylarında 100 bin koltuğu 19.99 Euro’dan satışa sundu. Bu fiyatlardan uçabilmek için rezervasyonların 29 Ağustos tarihine kadar yapılması gerekiyor. 

İŞTE EN FAZLA ULUSLARARASI YOLCU TAŞIYAN ŞİRKETLER (2015)

 

Kaynak: www.kokpit.aero
En fazla yolcu uluslararası yolcu taşıyan ilk 5 şirket Ryanair, Easyjet, Emirates, British ve Lufthansa oldu
IATA verilerine göre THY en fazla uluslararası yolcu taşıyan ilk 10 şirket arasında Haberi Oku, IATA verilerine göre THY en fazla uluslararası yolcu taşıyan ilk 10 şirket arasında Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Thy Uçak Bileti Al » THY Uçak Seferleri » THY Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Thy Uçak Bileti Al   » THY Uçak Seferleri   » THY Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping