Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Türkiye'nin Denize Dolgu İkinci Havalimanı 2 Yıl 9 Ayda Bitirilecek - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Türkiye'nin Denize Dolgu İkinci Havalimanı 2 Yıl 9 Ayda Bitirilecek

Türkiye'de, deniz dolgusu ile inşa edilecek ikinci havaalanı olan Rize Havalimanı'nın yapımı 8 Eylül'de ihale edilecek. 750 milyon liraya mal olması planlanan inşaat, 2 sene 9 ayda tamamlanacak.

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI'NA GÖRE 3 KAT DAHA FAZLA DOLGU KULLANILACAK Rize Havalimanı, Pazar ilçesi Yeşilköy Köyü ile Kız Kulesi mevkisi arasındaki 266 hektarlık alanda, kıyıdan 26 ila 32 metre uzaklıktaki deniz dolgusu üzerine inşa edilecek. Rize havalimanı inşaatında derinliğin fazla olması nedeniyle, Ordu - Giresun Havalimanı'nda kullanılandan yaklaşık 3 kat daha fazla dolgu malzemesi kullanılacak. SAATTE 36 UÇAK İNİŞ-KALIŞ YAPACAK Proje kapsamında, saatte 36 uçağın iniş kalkış yapabileceği 45 metre eninde ve 3 bin metre uzunluğunda pist ile apron inşa edilecek. Genel olarak yolcu ve kargo uçaklarına hizmet verecek olan Rize Havalimanı'nın ayrıca kompozisyon sınıfı D, türbülans sınıfı ağır, kalkış ağırlığı 150 bin kilogramdan fazla olan uçaklara da hizmet vermesi bekleniyor. 


2 YIL 9 AYDA TAMAMLANACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 8 Eylül tarihinde ihaleye çıkarılacak olan Rize Havalimanı projesi için ilk etapta deniz dolgusu, pist, apron, taksirut, çevreyolu, güvenlik tel örgüsü, mendirek, PAT sahaları ve etraf aydınlatma işleri yapılacak. Bu işler 600 milyon liraya mal olacak. Altyapı işlerinin ardından 150 milyon lira harcamayla da terminal binalarını kapsayan üst bina işleri yapılacak. Rize Havalimanı'nın yapımı 2 sene 9 ayda tamamlanacak.

Türkiye'nin Denize Dolgu İkinci Havalimanı 2 Yıl 9 Ayda Bitirilecek Haberi Oku, Türkiye'nin Denize Dolgu İkinci Havalimanı 2 Yıl 9 Ayda Bitirilecek Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Rize Havalimanı » Rize Havaalanı Nezaman Açılacak » Rizede Havalimanı Varmı
Etiketler » Rize Havalimanı   » Rize Havaalanı Nezaman Açılacak   » Rizede Havalimanı Varmı  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping