Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Biletlerde “Bayram” uçuşu - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Biletlerde “Bayram” uçuşu

Kurban Bayramı’nda uçak bileti fiyatları, her tatil döneminde olduğu gibi yine yükseldi. Ailesi ile birlikte Türkiye veya başka bir ülkeye seyahat etmek isteyenlerin ödemek zorunda olduğu bilet fiyatları neredeyse tur fiyatlarını yakaladı.

KIBRIS’a konuşan çok sayıda vatandaş, bazı noktalara uçuşlarda tekel oluştuğunu dile getirdi. Vatandaşlar, şirketlerin yalnız kaldığı parkurlarda uygulanan bilet fiyatlarının çok pahalı olmasından yakındı.

Türkiye’ye veya başka bir ülkeye yönelik kurban bayramı tatilini ayarlamaya çalışanlar, bilet fiyatlarının yüksekliğinden şikâyetçi. Bir vatandaş, özellikle Avrupa şehirlerine yönelik biletlerin neredeyse tur fiyatlarını yakaladığını söyledi.

Ercan’dan İstanbul, Antalya ve Londra’ya (Stansted- Heathrow ve Luton) karşılıklı sefer düzenleyen Türk Hava Yolları (THY), Anadolu-Jet, Onur Air, Pegasus Hava Yolları ve Atlas Global Hava Yolları ve Borajet Hava Yolları’nın tarifeli bilet fiyatlarında büyük farklılıkların olduğu saptandı.

İstanbul biletleri 600 TL

Ercan-İstanbul-Ercan gidiş dönüş uçak biletlerinde bir yetişkin, en ucuz uçak biletini 349 TL ile Atlas Global Hava Yolları’nda bulurken, en yüksek fiyatlı bileti ise 600 TL ile Adana aktarmalı Borajet Hava Yolları sunuyor.

Aynı kulvarda eylül ayında sıralamayı; 418 TL ile Onur Air, Pegasus Hava Yolları 355 TL ve Türk Hava yolları ise 457.93 TL ile alıyor.

İki yetişkin ve bir çocuktan oluşan ailenin Kurban Bayramı’nda İstanbul’a uçabilmesi için Borajet’e Adana aktarmalı olarak bin 886 TL, Türk Hava Yolları’na bin 343 TL, Pegasus Hava Yolları’na bin 40 TL, Atlas Global Hava Yolları’na 987 TL ve Onur Hava Yolları’na 800 TL ödemesi gerekiyor.

Antalya’ya bir kişi bin 242 TL’ye uçuyor

Atlas Global ile bir kişi Antalya’ya bin 242.27, Türk Hava Yolları ile 796.68, Onur Hava Yolları ile 761.26 TL, Pegasus ile 690.97 TL, Borajet ile de 620 TL’ye ’ye uçuyor.

Aynı uçuş için üç kişilik aile, THY’ye 2 bin 236 TL, Onur Hava Yolları’na 2 bin 226 TL, Atlas Global’a 3 bin 446.81 TL ödemek zorunda.

İngiltere fiyatları da yüksek

Bir yetişkin THY ile Heathrow’a uçmak için Bayram öncesi 10 Eylül gidiş, 18 Eylül dönüş biletine bin 632 TL ödemek zorunda.

Aynı kişi Pegasus ile gidip dönecekse, bin 417 TL ödeyecek. Bu uçuş Stansted Havaalanı’na gerçekleşecek. Londra Luton’a Atlas Global ile gidip dönmek isteyen bir kişi ise bin 618 TL ödemek zorunda.

Aynı uçuş hattını iki yetişkin ve bir çocuktan oluşan ailenin kullanması durumunda ise uçak şirketlerine ödenecek meblağ haliyle yükseliyor.

Aile, THY ile bu yolculuğa 5 bin 6 TL öderken, ailenin tercihi Pegasus Hava Yolları olması durumunda ise bu miktar 3 bin 729 TL oluyor. Atlas Jet ile Londra Luton’a gidecek aile ise 4 bin 465 TL ödüyor.

Tüm şirketler zaman zaman kampanyalar ve benzeri uygulamalarla çok ucuza da bilet de sunabiliyor. Ancak, ucuz bilet bulabilmek için “şanslı yolcu” olmak gerekiyor. Çünkü ucuz koltuk sayısı sınırlı tutuluyor.

Kurban Bayramı nedeniyle artan talep, uçak bileti fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Bir kişilik Ercan İstanbul bileti yükseldi
Biletlerde “Bayram” uçuşu Haberi Oku, Biletlerde “Bayram” uçuşu Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kurban Bayramı Uçak Bileti al » Kurban Bayramı Uçak Seferleri » Kurban Bayramı Ek Uçak Seferleri
Etiketler » Kurban Bayramı Uçak Bileti al   » Kurban Bayramı Uçak Seferleri   » Kurban Bayramı Ek Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping