Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Kanada'nın Türkiye'ye Yönelik Seyahat Kısıtlamasını Kaldırması - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Kanada'nın Türkiye'ye Yönelik Seyahat Kısıtlamasını Kaldırması

Kanada Kültür ve Eğitim Derneği, Kanada'nın Türkiye'ye yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırmasını, Kanadalı turistler ve yeni eğitim döneminin yaklaşmasıyla Türkiye'de görev alacak Kanadalı eğitimciler için "Memnuniyet verici bir gelişme" olarak değerlendirdi.
 
Dernekten, Kanada'nın, Türkiye'de geçen aylarda yaşanan terör saldırıları sonrası vatandaşlarına koyduğu seyahat uyarısını kaldırmasına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, derneğin Kanada'nın Türkiye Büyükelçisi John Holmes'e, seyahat kısıtlamasının kaldırılması yönündeki taleplerin bildirildiği görüşmelerin sonuç verdiği belirtildi.
 
Dün akşam saatlerinde Kanada vatandaşlarının Türkiye'ye seyahat etmelerinde bir engel kalmadığı yönündeki duyurunun, resmi ağızlardan yapıldığı ifade edilen açıklamada, son olarak geçen hafta Büyükelçi ve Kanada'nın İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon'ın, "Türkiye'ye güveniyoruz." mesajı verdiği aktarıldı.
 
Bu açıklamanın ardından gelen seyahat kısıtlamasının kalkması haberinin, Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen Kanadalı turistler ve yeni eğitim döneminin yaklaşmasıyla Türkiye'de görev alacak Kanadalı eğitimciler açısından son derece memnuniyet verici bir gelişme olarak değerlendirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: 
 
"Kanada Kültür ve Eğitim Derneği olarak Türkiye ile Kanada arasındaki ilişkilerin gelişmesi adına yürüttüğümüz yoğun çalışmalar, kültür ve eğitim alanında giderek artan bağların gelişmesine yol açıyor. Son yıllarda iki ülke arasında imzalanan eğitim iş birliği anlaşmaları sayesinde ülkemizden eğitim almak için Kanada'ya giden öğrencilerin sayısı artarken, Kanada Eğitim Bakanlığının Türkiye'de eğitim alanında yaptığı girişimler de her iki ülke eğitimcileri arasında çok daha yakın ilişkiler inşa edilmesini sağladı. Dernek olarak, Türkiye ile Kanada arasında kültür ve eğitim başta olmak üzere her alanda ilişkilerin artarak devamı için çalışmalarımıza devam ediyoruz."
Kanada Kültür ve Eğitim Derneği, Kanada'nın Türkiye'ye yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırmasını, Kanadalı turistler ve yeni eğitim döneminin yaklaşmasıyla Türkiye'de görev alacak Kanadalı eğitimciler için "Memnuniyet verici bir gelişme" olarak değerlendirdi.
Kanada'nın Türkiye'ye Yönelik Seyahat Kısıtlamasını Kaldırması Haberi Oku, Kanada'nın Türkiye'ye Yönelik Seyahat Kısıtlamasını Kaldırması Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kanada Uçak Bileti Al » Kanada Uçak Bileti Fiyatları » Kanada Uçak Seferleri
Etiketler » Kanada Uçak Bileti Al   » Kanada Uçak Bileti Fiyatları   » Kanada Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping