Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Borajet İtalya Trieste Uçak Bileti Al - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Borajet İtalya Trieste Uçak Bileti Al

Borajet Havayolları İtalya'nın Trieste kentini de uçuş ağına ekledi. Trieste seferlerinin biletleri Borajet resmi internet sitesinde satışa sunuldu.

Borajet, bu hatla birlikte Trieste'ye uçan ilk ve tek havayolu şirketi olacak. Uçuşlar 10 Eylül tarihi itibariyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada 3 gün karşılıklı olarak gerçekleşecek.

Öte yandan Trieste'ye, Adana, İzmir, Antalya, Bodrum, Çanakkale, Dalaman, Edremit, Ankara, Siirt ve Tokat'tan İstanbul aktarmalı olarak da uçulabilecek.

TRİESTE HAKKINDA BİLGİ

Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan Trieste İtalya’nın kuzey doğu bölgesinde yer alıyor. Ortaçağ mimarisinin izlerini sürebileceğiniz kent, bugünlerde tatile gitmek için de oldukça uygun. Kışın rüzgarlarıyla meşhur Trieste’de şu sıralarda hava 10 derece civarında. 25 ile 30 euro arasında değişen pansiyon fiyatları da oldukça odaları cazip hale getiriyor. Trieste’de otellerin fiyatları ise 75 ile 125 Eruo arasında. Tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini kaybetmemiş Trieste,1800’lerin sonlarından 1900’lerin ortalarına kadar Orta Avrupa’nın en gösterişli ve refah içinde yaşayan ketlerinden biriymiş. Üstelik müzik ve edebiyatın da başkenti kabul ediliyormuş. Zaten, kentte pek çok meşhur yazar yaşamış ve eserlerini burada yaratmışlar. Italo Svevo, Umberto Saba, Scipio Slataper, Enzo Bettiza, Claudio Magris, Julius Jugy, Bobi Bazlan, Robert Hamarling, Richard Francis Burton, James Joyce, Jan Morris bunlardan bazıları. Bu arada James Joyce un heykelini kanal boyunca uzanan caddede görebilirsiniz.


Ne yenir?

Trieste bir liman kenti ve doğal olarak sahile kurulmuş epeyce restoran var. Daima taze balık bulunabilecek kaliteli restoranların yanında pizzacılara da bol miktarda rastlayacaksınız. Hemen her restoranda mönüler fazla doyurucu, başlangıçlarla zaten yeterince doyuyorsunuz...

Müzeler

Trieste’de Revotella Şehir Müzesi; 
Deniz Şehir Müzesi, Risorgimento Şehir Müzesi, Şehir Tarih Müzesi bulunuyor. 

Nerede kalınır?

- Starhotels Savoia Excelsior Palace: Şehir merkezinde bulunan Trieste Körfezi’ne tepeden bakan otel 19. yüzyıl mimarisi kullanılarak inşa edilmiş. Binada, mermer banyolu, şık odalar sunulmaktadır

- Albergo Alla Posta: Trieste İstasyonu’na sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Albergo Alla Posta, Piazza Oberdan’da, tarihi Opicina Tram Terminus’un yanında bulunuyor.

- Hotel Victoria: Modern ve şık bir otel olan Victoria, rahatlatıcı bir sağlıklı yaşam merkezine sahiptir.

- NH Trieste: Trieste Tren İstasyonu’na ve limana 300 metreden yakın olan NH Trieste, LCD TV içeren konforlu ve ferah odalar sunmaktadır. Otelde her sabah büyük bir kahvaltı büfesi servis edilmektedirGezilip görülebilecek yerler


Birlik Meydanı: Avrupa’da, özelikle de İtalya’da karşımıza çıkan büyük meydanlardan biri de Trieste’de. Piazza d’Unita (Birlik Meydanı) denize cepheden bakıyor. Meydanın çevresinde ise heykellerle ve farklı sembollerle süslenmiş binalar var. 

Miramare şatosu: İtalyancada denize bakan göz anlamına geliyor. Avusturya Arşidükü Maximilian ve eşi Charlotte Belçika için Trieste körfezinde yapılmış. Bahçe içinde Maximilian’ın bronz bir heykeli de yer alıyor.

San Guisto Sarayı: Yapımı iki yüzyıl süren saray daha önceki saray kalıntılarının üzerine inşa edilmiş. Halka açık alanda tarihi silahların sergilendiği bir müze var. Ayrıca buradan kale surlarına yürüyüş mümkün ve ve kale burçları Trieste’nin tüm manzarasına hakim. 


Opicina Tepesi: Limanının en tepesinde bulunan Opicina’ya tramvay ile gidilebiliyor. Tramvay yamaca geldiğinde çelik halatlar ile bağlanarak çekiliyor. İlginç bir deneyim olacağı için mutlaka bu tepeye çıkın.

Borajet Havayolları İtalya'nın Trieste kentine Eylül ayından itibaren uçuşlara başlıyor.
Borajet İtalya Trieste Uçak Bileti Al Haberi Oku, Borajet İtalya Trieste Uçak Bileti Al Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »İtalya Trieste Uçak Bileti Al » İtalya Trieste Uçak Seferleri » İtalya Trieste Uçak Bileti Fiyatları
Etiketler » İtalya Trieste Uçak Bileti Al   » İtalya Trieste Uçak Seferleri   » İtalya Trieste Uçak Bileti Fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping