Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
THY Sahte Uygulama ile Dolandırıldı [Video] - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

THY Sahte Uygulama ile Dolandırıldı [Video]

THY ile bu kadar çok yolculuk yaptığı için kendisigold üye durumunda ve özellikle İstanbul’da içerisinde sinema, bahçe, restoran ve ücretsiz masaj servisi bulunan Türk Havayolları salonunu sıkça kullanıyor. Geçen sene otomatik uçuş kartı okuyucu yanlışlıkla girişini reddedince hacker bilgilerini kullanarak herhangi bir havayolunun salonunu kullanmaya başladı.

Sistemini Açıkladı 

Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenen güvenlik ve hack fuarı Defcon’da Jaroszewski bunu nasıl yaptığını açıkladı. Geliştirici sahte qr kodları üreten bir Android uygulaması geliştirdiğini ve bu uygulama ile beraber Avrupa’nın her yerinde onlarca defa bu özel salonları kullandığını açıkladı. Uygulama ile uçuş kartı okuyucularını kandıran sahte QR kodu ile herhangi bir isim ve herhangi bir uçuş numarası kullanarak istediği yere girebiliyor.

İlginizi Çekebilir: Asus Zenfone 3 Sahaya İniyor!

Bir de Video Yayınladı 

Jaroszewski sisteminin çalıştığını göstermek için İstanbul Atatürk Havalimanı’nda çektiği bir videoyu Youtube üzerinden yayınladı. O videoda Bartholomew Simpson ismini kullanan Jaroszewski istediği uçuşa Business class bileti aldığını gösteren QR kodu hazırlayarak İstanbul Türk Havayolları salonuna giriş yapıyor.

İşte o video;

 

Polonya’nın Acil Durum Bilgisayar Ekibi’nden Przemek Jarozewski yılda 50-80 kadar uçak yolculuğu yapıyor ve bunların bir çoğunu THY ile gerçekleştiriyor.
THY Sahte Uygulama ile Dolandırıldı [Video] Haberi Oku, THY Sahte Uygulama ile Dolandırıldı [Video] Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Thy Uçak Bileti Al » THY Uçak Seferleri » THY Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Thy Uçak Bileti Al   » THY Uçak Seferleri   » THY Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping