Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Malatya Havalimanı Açılıyor - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Malatya Havalimanı Açılıyor

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimi esnasında, darbenin 2. dalgasının başlatılması için hazırlık yapılan 7. Ana Jet Üssü’ne yapılan operasyon ve başlatılan soruşturmalar nedeniyle kapanan Malatya Havalimanı yeniden sivil uçuşlara açıldı.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin 2. Dalgasını 16 Temmuz sabah saatlerinde başlatmak için Kayseri’den 7 askeri kargo uçağın gönderdiği ve 4 savaş uçağının da kalkışının son anda engellendiği 7. Ana Jet Üssü’ne yönelik çalışmalarda pistler önce havalimanındaki iş araçları ile ardından ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş araçları ile tamamen kapatılmıştı ve uçakların kalkışına izin verilmemişti.

7.Ana Jet Üssü’nde Kayseri’den gelen 39 askeri personel gözaltına alınarak Kayseri’ye gönderilirken, buradaki soruşturmada ise Üs Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık ile birlikte yaklaşık 10 pilot tutuklanmıştı.

Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki soruşturma ve pistlerin kapalı tutulması nedeniyle sivil uçuşlar kaldırılmış ve Malatya Havalimanı 16 Temmuz’dan itibaren kapalı tutuluyordu.

VALİ TOPRAK: AÇILDI

Vali Mustafa Toprak twitter üzerinden yaptığı açıklama da, Malatya Havalimanı’nın açıldığını bildirdi.

Vali Toprak şu mesajları paylaştı; “Bu saat itibari ile Malatya Erhaç Havalimanımızın ana pistini Sivil uçuşlar için tamamıyla açtık. THY seferler için hazırlık yapıyor. 15 Temmuz hain terörist kalkışması nedeniyle havalimanımızı geçici olarak kapatmak zorunda kaldığımız için vatandaşlarımızdan özür diliyoruz.”

ELAZIĞ EK SEFERİ MALATYA’YA, DAHA SONRA İSE..

Bu arada, havalimanının açılmasının ardından, 5 Ağustos Cuma günü Malatya yolcuları için İstanbul  Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Elazığ’a düzenlenen  ek seferin Malatya’ya yapılacağı, uçakların Malatya’ya ineceği bildirildi.

İlgililer, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Malatya bağlantılı tarifeli seferler yapan şirketlerden, 6 Ağustos Cumartesi günü  THY’nin İstanbul Atatürk Havalimanı- Malatya sabah seferi ile Anadolu Jet’in akşam Ankara- Malatya seferinin yapılacağını, 7 Ağustos Pazar gününden itibaren THY ve Anadolu Jet’in normal tarifeli seferlerinin gerçekleştirilmeye başlanacağını belirttiler.

Vali Toprak, Erhaç’taki Malatya Havalimanı’nın sivil uçuşlara tamamen açıldığını, THY’nin sefer hazırlığı yaptığını açıkladı. Anadolu Jet 6 Ağustos’ta, THY 7 Ağustos’ta tarifeli seferlere başlıyor.
Malatya Havalimanı Açılıyor Haberi Oku, Malatya Havalimanı Açılıyor Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Malatya Uçak Bileti al » Malatya Uçak Rezervasyonu » Malatya Uçak Seferleri
Etiketler » Malatya Uçak Bileti al   » Malatya Uçak Rezervasyonu   » Malatya Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping