Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Yeni Uçuş - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Yeni Uçuş

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na 11 ay aradan sonra ilk Türk Hava Yolları (THY) tarafından test amaçlı bir uçuş gerçekleştirildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) tarafından yapılan 55. havalimanı olarak yapılan, 26 Mayıs 2015'te açılışı gerçekleşen, ilçede yaşanan çatışma ortamı ve operasyonlar nedeniyle seferleri durdurulan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı'na bugün yeniden test uçağı indi.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi

Uçakla gelen heyetin gerekli kontrolleri yapıp, onay vermesinin ardından yolcu uçaklarının önünü açacak ilk sefer, ilçedeki vatandaşlar için umut oldu. İlk uçağın gelişini sevinçle karşılayan havalimanı çalışanları da test uçağıyla çektikleri öz çekim fotoğrafları ailelerine göndererek sevinçlerini paylaştı.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi

Havalimanına yönelik yatırımların devam ettiğini ifade eden Saydut, "Havalimanımızın güvenliği açısından tüm çevresi 2,5 metre yüksekliğinde beton duvarlarla çevriliyor. Onun da büyük bir kısmı bitti. Bu davların ihale bedeli yaklaşık 18 milyon liradır" dedi.

Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na 11 ay aradan sonra ilk Türk Hava Yolları (THY) tarafından test amaçlı bir uçuş gerçekleştirildi.
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Yeni Uçuş Haberi Oku, Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanına Yeni Uçuş Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Uçak Seferleri » Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Uçak Bileti Al » Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Uçak Bileti fiyatları
Etiketler » Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Uçak Seferleri   » Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Uçak Bileti Al   » Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Uçak Bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping