Online Uçak Online Otobüs Uçak Bileti
Sitemiz Barşan Tourism Alt Yapısını Kullanmaktadır..

UcakBiletiALL.net Ucuz Uçak Bileti İle Keyifli Uçuşlar Sizi Bekliyor

TAV Gürcistan’da yeni terminal temelini attı Haberi Oku - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

TAV Gürcistan’da yeni terminal temelini attı


TAV Havalimanları tarafından işletilen Gürcistan-Tiflis Havalimanı’nın yeni terminal binasının temeli atıldı. 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanan yeni terminalle havalimanı yılda yaklaşık 4 milyon yolcuya hizmet verilecek.

Gürcistan -Tiflis Havalimanı’nda düzenlenen temel atma törenine Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Dimitri Kumsişvili, Türkiye’nin Gürcistan Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, TAV Georgia Genel Müdürü Mete Erkal, bürokratlar katıldı. 

Temel atma töreninde bir konuşma yapan TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, “Tiflis Havalimanı’nın, TAV’ın yurtdışındaki ilk yatırımı olarak bizim için ayrı bir önemi bulunuyor. 2005’ten bu yana Tiflis, 2007’den bu yana da Batum havalimanlarını işletiyoruz. Gürcistan’da şu ana kadar 100 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdik. İşletmeyi devralmamızın ardından önemli bir sinerji yarattık. THY Tiflis’e uçuş sayısını haftada üçten 32’ye çıkardı. Pegasus ve AtlasGlobal Tiflis’e uçmaya başladı. İki ülke arasındaki tarihsel ilişkilerin daha da ileriye taşınması için katkı sunmak üzere çalışıyoruz. Bu anlamda iyi bir ülke temsilciği yaptığımıza inanıyoruz. Sayın Kvirikaşvili tarafından verilen Üstün Hizmet Nişanı’nı almaktan ayrıca onur duydum. Bu ödülü tabii ki çalışkan ve cefakar TAV çalışanları adına alıyorum. Bu nişanın verdiği şevkle Türkiye ve Gürcistan arasındaki iyi komşuluk ilişkilerinin ve karşılıklı işbirliğinin güçlenmesi için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Yenilenen pist 11 temmuzda açılıyor 

Gürcistan Tiflis Havalimanı’na yapılacak olan yeni terminal binası 12 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Proje kapsamında pist ve taksi yollarının rehabilitasyonu ve beş yeni uçak park alanının yapımı da bulunuyor.Yenilenen pist toplam 135 bin metrekarelik alana sahip ve 11 Temmuz’da açılması planlanıyor. Taksi yolları da 73 bin 600 metrekare alana sahip. Tiflis Havalimanı, 2014’te İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen “Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri”nde Doğu Avrupa’nın En İyi Havalimanı olarak gösterildi.

TAV Tiflis Havalimanı’nın yeni terminalinin temeli atıldı. Yeni terminalin 2017 yılında tamamlanması planlanıyor.

TAV Gürcistan’da yeni terminal temelini attı Haberini Oku, TAV Gürcistan’da yeni terminal temelini attı Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Gürcistan Uçak Bileti Al » Gürcistan Uçak Seferleri » Gürcistan Uçak Bileti fiyatları
Etiketler » Gürcistan Uçak Bileti Al   » Gürcistan Uçak Seferleri   » Gürcistan Uçak Bileti fiyatları  
Google ARA: TAV Gürcistan’da yeni terminal temelini attı

SON EKLENEN VİDEOLAR

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
UcakBiletiALL.Net Güvenli Site haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping