Online Uçak Online Otobüs Uçak Bileti
Sitemiz Barşan Tourism Alt Yapısını Kullanmaktadır..

UcakBiletiALL.net Ucuz Uçak Bileti İle Keyifli Uçuşlar Sizi Bekliyor

İstanbul'un yeni havalimanının kulesi lale figürlü Haberi Oku - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

İstanbul'un yeni havalimanının kulesi lale figürlü


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, İstanbul'da yapımı devam eden yeni havalimanında inşaat faaliyetlerinin havanın da müsaade etmesiyle planlanan zamanın önünde devam ettiğini belirterek "Bu yıl sonunda terminalin kaba inşaatının bitirilmesi planlanıyor. Eylül, ekim aylarında artık yukarıdan baktığımız zaman havalimanı iki pistin izdüşümleriyle terminal ortaya çıkmış olacak" dedi.

Tasarımı uluslararası bir yarışmayla belirlenen lale figürlü hava trafik kontrol kulesinin temel çalışmalarının yapıldığını da kaydeden Yıldırım "Bu tip havalimanlarında kuleler statü sembolü gibidir. Yüksek ve güzel bir kule olacak. Onun çalışması da başladı. Yüklenici şirket bu sene sonuna kadar kaba inşaatı bitirmeyi planlıyor. Bu hızla gidilirse bitirebilirler. Otopark çalışmaları, metro istasyonlarının hazırlanması gibi çalışmalar da paralel bir şekilde yürütülüyor" şeklinde konuştu.

Yeni havalimanın açılması ile birlikte 2018'de 70 milyon yolcu beklendiğini ifade eden Yıldırım "Birden 90'a sıçraması söz konusu olmayacaktır. Çünkü ilk fazda iki pist olacak. 90 milyon kapasiteli bir terminal olacak. Bunu dediğimiz zaman hemen 90 milyon yolcunun geleceği anlaşılıyor. O bir kapasitedir. Benim beklentim 2018 yılı için 70 milyon civarında. Bu peyderpey sürekli olarak artmaya devam edecek. 3'üncü pist 2019'da açıldıktan sonra yolcu sayısı daha hızlı artacak" dedi.

DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, İstanbul'un yeni havalimanının terminal binasının kaba inşaatının yıl sonunda bitirileceğini belirterek, "Kule inşaatının da temeli atıldı" dedi.

İstanbul'un yeni havalimanının kulesi lale figürlü Haberini Oku, İstanbul'un yeni havalimanının kulesi lale figürlü Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »İstanbul Uçak bileti al » İstanbul Uçak seferleri » İstanbul Uçak bileti fiyatları
Etiketler » İstanbul Uçak bileti al   » İstanbul Uçak seferleri   » İstanbul Uçak bileti fiyatları  
Google ARA: İstanbul'un yeni havalimanının kulesi lale figürlü

SON EKLENEN VİDEOLAR

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
UcakBiletiALL.Net Güvenli Site haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping