Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Online THY Slovakya Kosice Uçak Bileti Al - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Online THY Slovakya Kosice Uçak Bileti Al

Türk Hava Yolları THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları THY'nin Avrupa'da sefer düzenlediği 109. nokta olan Kosice, uçuş ağına iç oldu.   Kosice'ye seferler bugün itibarıyla, haftanın 3 günü karşılıklı olarak icra edilecek.   Slovakya, Türk Hava Yolları THY'nin kıta özelindeki uçuş ağının 43. ülkesi, umumi sıralamasında ise 116. ülkesi oldu.  
 
 
Kosice Hakkında ; 
Kosice Slovakya'nın en büyük 2. kentidir. Buna rağmen 1-2 saatte heryerini görebilirsiniz. Budapeste ile günlük tren seferleri vardır. Havayolu ile ulaşım pahalıysa da önce budapeşteye gidip bir iki gün gezmek sonra tren yolu ile Kosice ye geçmek mantıklı olacaktır. Şehir merkezinde yer alan büyük kilise (bknz: foto) Papa 2. Jean Paul tarafından ziyaret edilmesi dolayısıyla Slovakya çapında ünlüdür. Şehrin tek bir alışveriş caddesi olup uzunluğu yaklaşık 1.5 km dir. Bununla beraber bu cadde üzerinde sadece yazları gece 11e kadar açık olan açıkhava pubları mevcuttur. yine cadde ortasında küçük bir su kanalı bulunmaktadır. Diğer avrupa şehirlerine göre oldukça ucuzdur. turistik gezi amacıyla yakınlarında yer alan Poprad gibi kentlerin kale ve şatolarına seferler düzenlenmektedir. bu kalelerde Türklere karşı anlatılan zaferleri duyunca itiraz etmeyiniz sonrasında pek hoş hadiseler yaşanmamaktadır. Yine de güzel bir Eflak Boğdan seferi sonrasında rahatlıkla ele geçirilmiş ve sonrasında kaybedilmiş bir kenttir Kosice.
 
16. Yüzyıl kaynaklarında Istanbul, Viyana ve Paris ile beraber o dönem Almanca adı Kaschau olan ve Macar Krallığı ile de ilintisi bulunan bu Slovakya şehri, Avrupa'nın en ihtişamlı kentlerinden birisi olarak geçmektedir.
 
THY (Türk Hava Yolları THY), Slovakya'nın Kosice kentine sefer başlattı.
Online THY Slovakya Kosice Uçak Bileti Al Haberi Oku, Online THY Slovakya Kosice Uçak Bileti Al Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Slovakya Kosice Uçak Seferleri » Slovakya Kosice Uçak Bileti Al » Slovakya Kosice Uçak Bileti fiyatları
Etiketler » Slovakya Kosice Uçak Seferleri   » Slovakya Kosice Uçak Bileti Al   » Slovakya Kosice Uçak Bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping