Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Almanya'da İnovasyon Ödülü Lufthansa'nın - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Almanya'da İnovasyon Ödülü Lufthansa'nın

Yeni analiz yazılım programı OMEGA uçuş güvenliğinin ve verimliliğin artırılması amacıyla reel uçuş verileri topluyor.  

Berlin Uluslararası Uzay ve Havacılık Fuarı’nın (ILA) 31 Mayıs günündeki açılış töreni çerçevesinde Lufthansa’ ya   emisyon azaltımı kategorisinde Alman Havacılık Kurumu’nun “İnovasyon Ödülü” verildi. Federal Alman Ekonomi ve Enerji  Bakanlığı (BMWi) himayesinde gerçekleşen inovasyon ödülleri kapsamında sivil havacılık sektörüne yönelik inovasyonlar geliştiren şirket, start-up ve bireyler değerlendiriliyor.

Bu yıl Lufthansa ve IT-şirketi Aviaso’ nun birlikte geliştirmiş oldukları analiz yazılımı OMEGA birinciliğe layık görüldü. Açılımı “Ops Monitor and Efficiency Gap Analyzer”  olan OMEGA programı uçakların verimliliğini artırmak amacıyla uçuş süresince topladığı verileri değerlendiriyor. Bu bağlamda öncelikle meteoroloji, uçuş performansı ve navigasyon verileri değerlendirmeye alınıyor. OMEGA programı yaklaşık üç yıllık bir proje aşamasından sonra 2015 yılı sonunda başarıyla uygulamaya konuldu.

Yeni yazılım programı uçuş süresince  öngörülen değerler, reel değerler ve optimal değerler arasında kıyaslamalar yaparak yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltmaya yardımcı olacak önemli veriler elde ediyor. Lufthansa Flight Operations Standards & Projects bölümünden sorumlu başkan yardımcısı Dr. Joachim Schneider yeni yazılım programını şu sözlerle tanımlıyor: “OMEGA projesi ile çok önemli bir adım attık: Artık hergün dünya genelinde gerçekleşen binlerce uçuşta edinilen deneyimleri değerlendirme olanağına sahip  bulunuyoruz. Böylelikle uçuş planlarını optimize ediyor ve yılda binlerce ton kerosin tasarrufu sağlıyoruz. Böylelikle ekolojik dengeye önemli katkıda bulunuyoruz.” Pilotlar da uçuşa ve uçuş noktasına yönelik hazırlık yapabilmek ve muhtemel sapmaları erken bir aşamada görebilmek için bu analizlerden yararlanıyorlar.

Lufthansa Grubu stratejik çevre programını 2008 yılında uygulamaya koymuş bulunuyor. Geçen süre içinde yolcu uçaklarının yakıt verimliliği yüzde 11.5 artırılarak 2015 yılı itibariyle 100 km için  yolcu başına 3.84 litre düzeyine getirildi.

Alman Havacılık Kurumu’nun “İnovasyon Ödülü” nü Lufthansa kazandı
Almanya'da İnovasyon Ödülü Lufthansa'nın Haberi Oku, Almanya'da İnovasyon Ödülü Lufthansa'nın Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Lufthansa Uçak Bileti Al » Lufthansa Uçak Seferleri » Lufthansa Uçak Bileti Fiyatları
Etiketler » Lufthansa Uçak Bileti Al   » Lufthansa Uçak Seferleri   » Lufthansa Uçak Bileti Fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping