Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Türk Hava Yolları İstanbul – Kosice Uçak Bileti Al - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Türk Hava Yolları İstanbul – Kosice Uçak Bileti Al

Türk Hava Yolları'nın İstanbul – Kosice (KSC) – İstanbul seferleri haftada 3 frekans olarak planlanmış olup, 16 Haziran 2016 tarihi itibarıyla başlayacaktır.

Kosice Uçak Seferleri

KOSİCE
 
Korkutucu
Kafamızdaki planın tutmadığı tek yer Kosice'ydi sanırım. Nevigasyondan baktığımızda 270 km olarak gösteriyordu bu da molasız gittiğimizde en fazla 2 buçuk saat filan demekti. 
Fakat Blair cadısının çekildiği yollara benzer sis çökmüş, karanlık bir dağ yolu...iki arabanın yol vererek anca geçebileceği kadar yollar olunca yol tabiki 4 buçuk saat sürdü. Ve o kadar şanslıyız ki 4 küsür saat boyunca karşıdan hiç araba gelmedi desek yeri, o kadar ıssız bir yoldu. 
 
Kosice'deki en beğendiğim heykel
Neyse vardığımızda saat gece 12 civarıydı. Arabayı merkez diye düşündüğümüz bir yere park ettik gezmeye başladık. meydana çıktığımızda güzel bir konserin bitmiş kalıntılarına rastladık ama meydan da in cin top atıyor. Bomboş bir tek dükkan açık o da kebap döner :).. Oraya bir uğradık sonra barların olduğu sokağa girelim dedik, bomboş yine sanki şehir yıllar önce terk edilmiş. Bir barın önünden geçerken bir çifte rastladık barı kapatıyorlardı, onlardan nereye gidebileceğimizi öğrenmek istedik. İşte macera burada başladı..:) 
Kadın gayet içten şekilde bize anlattı acaipte sarhoştu tamam diyip giderken bırakmayıp tekrar anlattı, sonra tekrar ve tekrar çünkü ingilizcesi yetersizdi ama inatı gayet yeterli. Gaza gelip bize taksi çağırdı, o da yetmedi taksiye barı arattırdı ve açık olduklarına dair onay aldı. Kadının bu candan tavırlarından bir saat sürede anca kurtulduk. Taksiye atladık bara gittik. Burada taksiler belli bir km'ye kadar 10 £ her yere ondan kazıklanma derdiniz yok. 
 
İşte oradaki simsarlar..:)
Bara vardık ki ne görelim, kapalı ve bomboş yine her yer. Takside bıraktı gitti. Geldiğimizde 2-3 genç vardı getirdiğimiz taksiye binip onlar gitti biz kaldık. Neyse yürüyerek merkeze dönmeyi başardık meğerse çok yakınmış, 20 dk filan sürdü. Meydan da ne yapalım diye düşünürken bizim taksimize binen gençler geldi yanımıza, muhabbete başladık. Zaten onlar ve bizim dışımızda kimse yoktu sokaklarda, yürüyüş sırasında bile lambası yanan ev dahi görmedik. Muhabbet ederken bunlar iyi mekan bildiklerini söylediler.  Biri Türkiye'liyim diyince "Fenerbahçe Where is knife ?" diyip durdu. Ne yaşamışsa artık..:) 
Mekana vardık ama hala ortada mekana benzer bir şey yok. Biri ev gibi bir yerin kapısını çaldı. İçeriden açıp biriyle konuştuktan sonra içeri aldılar. İçeri bir girdik 4-5 kadın hepsi bize bakıyor ve hepsi yarı çıplak.:) Hani Striptiz Clup gibi bir yer mi filan diye düşünüyoruz yok değil, çünkü müzik bile yok sadece onlar ve biz. Resmen genelev burası..:) Tabi oradan başımıza bir şey gelmesinden de tırsmadık değil, birer bira söyledik içtik ve böyle bir yer istemediğimizi anlattık. Elemanlar bozuldu, meğerse beraber gidip içelim diyen elemanlar oraya getirdikleri adam başına prim alıyorlarmış. Tabi bize bunu söylemediler ama çok belliydi. 4 kişi 2 birası yudumlayıp hemen tüydük. Issızlıkta bile bizi bulan şeye bakar mısınız :) Çıkınca kuzen bir tehdit halinde pencerelerin nerede olduğunu nasıl kırıp çıkabileceğimizi bile incelemiş. Çünkü böyle mekanlar bizim burada olsa o kadar da kolay çıkamayabilirsin. Arabaya gidip tekrar yola çıktık ama acayip uykusuzduk. Tabiki gece olduğu için gezmemiz gereken  St. Elizabeth Katedrali, St. Michael Şapeli filan gezemedik siz gezin...
 
Biraz önce çektiğim resimlerin bir kısmını düzenledim ama blog hesabıma girdiğimde, resim yüklemelerinin çarşamba saat 17 ye kadar bakım nedeniyle sorunlu olacağına dair bir uyarı verdi. Bu yerel bir sorun mu orda da geçerli olacak mı bilmiyorum, yazacağım ben yine de.
 
Bekar evimizden bir kesit :) Alışmak kolay olmadı ama alıştım. Topu topu, 4 lü çatal kaşık takımıyla, birkaç tabak ve birkaç kupa ile yaşıyoruz. O kadar az eşya var ki ev bomboş (aslıında mutfak eşya dolu ama aşkım herkesin kullandığını kullanmaz o yüzden onlar depo gibi kenarda). Az eşya ile yaşanabileceği gerçeğini hatırlamak iyi oldu. Yakında evlenecek arkadaşıma diyorum hiç dert etme hazırlıklar yetişmezse diye, az da olsa yaşanıyor. Pencerelerde cama montalanmış jaluziler var çok hoş duruyor. Üzerine üfül üfül bir tül olsa daha sevimli olacak ama neyse.
 
Geçenlerde eşimin iş çıkışı saatinde şehir merkezine gitmiştim. Ev merkeze iki durak mesafede, oldukça yakın. Yavaş yavaş kendi başıma dışarda olmaya alışmaya başlıyorum, kendi başıma gidip dönüyorum falan. Otobüslerde hem sesli hem görsel uyarı var duraklara gelirken. Durak adları çok tuhaf ama allahtan bizim durak kısaymış : Mier. Aklımda tutamıyordum yoksa. Yaklaşınca ... Mier diyor ama ... kısmını hala telaffuz edemiyorum, çünkü anlayamıyorum (şimdiki durak Mier gibi birşey diyor olmalı.)
 
Tramvay veya otobüs ile merkeze gitmek mümkün. Büyük merkez caddeye hlavná deniyor (a nın üzerinde çizgi var) Yukarıdaki bina müze, tramvay durağından inince ilk rasladığımız yer.
 
Ben eşimi bu köşede beklerken (müzenin karşısı) etrafımdaki görüntüler yukardaki resimlerdekiydi. Telefon klübeleri ve grafiti çok hoşuma gitmişti.
 
Yine müzenin civarı, yanı karşısı vs. Müzenin tam karşısından girince ulice hlavná (merkezi cadde, istiklal caddesi gibi bişey) gidiyor. Caddenin ilerisinde Avusturya-Macaristan İmparatorluğu döneminden kalma (galiba en büyük) katedral görünüyor.
 
Caddeden manzaralar...
 
 
Aşağıdaki dükkan çok hoşuma gitmişti, sanıyorum gayet pahalı çantalar var.
 
 
Genel olarak izlenimlerimi paylaşacak olursam şöyle özetleyebilirim:
 
} Insanlar gayet sakin, stresli ve aceleci görünmüyorlar
 
} Yaşlı genç herkes çalışıyor özellikle bayan nüfusu ve çalışan bayan oranı (yaşlılar da dahil) oldukça fazla.
 
} Daha önce belirttiğim gibi kilolu değiller çok güzeller ama sanırım bizdeki gibi marka takıntıları yok. Mesela o pahalı çantalardan görmedim kimsenin kolunda. Oysa İstanbul'da adım başı görüyordum.
 
} Spor mağazaları çok fazla, kış sporlarıyla ilgililer, kayak buz hokeyi başta. Okula giden gençlerin elinde buz hokeyi sopaları var. Eşimin iş yerinden arkadaşları kaç yaşında kaymaya başladığını hatırlamıyorlar. Çocukken daha kayak, yüzme vs ile tanışıyorlarmış.
 
} Güzel havalarda ailecek bisiklet sürüyorlar, ama kıyafetleri ve kaskları hepsinin var 3 yaşındaki çocuğun da babanın da. Yanımızdan iki çocuk ve babaları yarışarak geçmişti bisikletle. Çocuklar o kadar ufaktı ki şaşırdım.
 
} Otobüslerde yaşlılara değil çocuklara yer veriliyor, anne çocuğunu götürüyorsa çocuk oturup ebeveyn ayakta duruyor. Bugün en fazla 7 yaşında olabilecek bir çocuğun tek başına otobüsle okuldan geldiğini gördüm ve mesafe de yakın değildi.
 
Bir sonraki postta yürürken geçtiğimiz daha yeşil alanları paylaşmak istiyorum
 
dobrý večer
 
Türk Hava Yolları İstanbul – Kosice Uçak Bileti Al Haberi Oku, Türk Hava Yolları İstanbul – Kosice Uçak Bileti Al Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »İstanbul – Kosice Uçak Bileti Al » İstanbul – Kosice Uçak Seferleri » İstanbul – Kosice Uçak Bileti fiyatları
Etiketler » İstanbul – Kosice Uçak Bileti Al   » İstanbul – Kosice Uçak Seferleri   » İstanbul – Kosice Uçak Bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping