Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Uçak biletleri ateş pahası - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Uçak biletleri ateş pahası

KKTC’den Avrupa’nın herhangi bir yerine uçakla seyahat etmek artık çok pahalı. Türkiye dışında bir ülkeye gitmek isteyenlerin uçak bileti fiyatları, neredeyse tur fiyatlarını yakaladı.

Ülkemize uçuş gerçekleştiren bazı uçak şirketlerinin bilet fiyatlarını dövize endekslemesi ve arz-talep dengesinin kurulamaması nedenleriyle fiyatların aşırı yükselmesinin önüne bir türlü geçilemiyor.

KIBRIS’a konuşan çok sayıda vatandaş, Kıbrıs Tük Hava Yolları’nın (KTHY) kapatılmasının ardından bilet fiyatlarının çok pahalılaştığını ve fiyatlarda sürekli artış yaşandığına işaret etti. Bazı noktalara uçuşlarda tekel oluştuğunu dile getiren vatandaşlar, şirketlerin yalnız kaldığı parkurlarda uygulanan bilet fiyatlarının oldukça yüksek olmasından yakındı.

Türkiye’ye veya yurtdışına yönelik yaz tatilini ayarlamaya çalışanlar, bilet fiyatlarının yüksekliği karşısında şok geçiriyor. Vatandaşlar, özellikle Avrupa şehirlerine yönelik biletlerin neredeyse tur fiyatlarını yakaladığını söyledi.

Gazeteniz KIBRIS, vatandaşların tepkisini dikkate alarak bilet fiyatlarını araştırdı.

Ercan’dan İstanbul, Antalya ve Londra’ya (Stanste - Heathrow ve Luton) karşılıklı seferler düzenleyen Türk Hava Yolları’nın (THY), Anadolu-Jet, Onur Air, Pegasus Hava Yolları ve Atlasjet Hava Yolları’nın bilet fiyatlarında büyük değişikliklerin olduğu saptandı.

İstanbul biletleri 380 TL

Ercan-İstanbul-Ercan gidiş dönüş uçak biletleriyle ilgili yapılan hesaplamalarda, bir yetişkinin en ucuz uçak biletini 358 TL ile Onur Hava Yolları, en yüksek fiyatlı bileti ise 380.44 TL ile Atlas Global Hava Yolları’ndan alabileceği ortaya çıktı.

Ercan’dan Antalya’ya tatile gitmek isteyen bir kişi, Türk Hava Yolları ile 541.17 TL’ye, Onur Hava Yolları ile İstanbul aktarmalı olarak 358 TL’ye, Pegasus ile 334.98 TL’ye, Atlas Global Hava Yolları ile de 649 TL’ye gidebiliyor. Antalya’ya başka uçak şirketinin direkt uçuşu bulunmaması nedeniyle sadece Pegasus’u seçmeniz zorunlu.

Bir kişilik İngiltere bileti bin 412 TL 

İngiltere’de ailenizi, dostunuzu görmek isterseniz veya başka bir nedenle seyahat etmek zorundaysanız, bunu iki kez düşünmeniz gerekecek.

Ercan’dan Londra’ya gitmek istiyorsanız sadece üç uçak şirketinden birini seçmeniz gerekiyor. Bir yetişkin Türk Hava Yolları ile Heathrow’a 24 Mayıs’ta bin 412 TL (420 Euro) vererek uçabiliyor.

Aynı kişi, Pegasus ile ayni tarihte Londra’ya bin 9 TL’ye gidebiliyor. Atlas Global ile Londra Luton’a uçacak olanlar ise 952 TL (318.46 Dolar) ödemek zorunda.

Bu arada, KKTC’den sefer yapan Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Atlasjet, yolcularına, ücretsiz ikram veriyor. Pegasus Hava Yolları ile Onur Air, yolcularından, ikram ve su için ücret alıyor. Tüm şirketler zaman zaman kampanyalar ve benzeri uygulamalarla çok ucuza da bilet sunabiliyor. Ancak, ucuz bilet bulabilmek için “şanslı yolcu” olmak için tatil seyahatinizi önceden yaparak biletinizi erken almanız gerekiyor. Çünkü ucuz koltuk sayısı sınırlı tutuluyor.

KKTC uçak bileti fiyatları, neredeyse tur fiyatlarını yakaladı. Bilet fiyatlarının dövize endekslenmesi ve piyasada arz-talep dengesinin henüz kurulamaması nedeniyle uçak bileti fiyatları yükseldikçe yükseliyor.
Uçak biletleri ateş pahası Haberi Oku, Uçak biletleri ateş pahası Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kıbrıs Uçak Bileti Al » Kıbrıs Uçak Seferleri » Kıbrıs Uçak Bileti fiyatları
Etiketler » Kıbrıs Uçak Bileti Al   » Kıbrıs Uçak Seferleri   » Kıbrıs Uçak Bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping