Online Uçak Online Otobüs Uçak Bileti
Sitemiz Barşan Tourism Alt Yapısını Kullanmaktadır..

UcakBiletiALL.net Ucuz Uçak Bileti İle Keyifli Uçuşlar Sizi Bekliyor

Atatürk Havalimanı'nda 3 yolcu köprüsü daha açıldı Haberi Oku - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Atatürk Havalimanı'nda 3 yolcu köprüsü daha açıldı


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, yolcuların uçaktan terminale geçişini sağlayan 3 yeni köprü daha hizmete sunuldu. Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye'nin küresel markası TAV Havalimanları, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ni genişletme çalışmalarının ilk etabını tamamladı. Terminalde dar gövdeli altı uçağa hizmet verebilen üç yeni köprü hizmete sunulurken, köprü sayısı 26'dan 32'ye, açık uzak park pozisyonu için gate sayısı da 16'dan 22'ye yükseldi. Proje tamamlandığında ise terminale eklenen köprü sayısı sekize çıkacak. Böylece terminalin hava tarafı 27 bin, kara tarafı 11 bin metrekare büyümüş olacak ve açık otoparka ilave 500 araç park imkanı sağlanacak.
 
TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, Türkiye'nin giriş kapısı ve dünyanın en önemli aktarma merkezlerinden Atatürk Havalimanı'nın geçen yıl 61,3 milyona yolcuya hizmet sunduğunu ve yolcu sayısı açısından Avrupa'da üçüncü, dünyada 11. sıraya yükseldiğini söyledi. Yolculara kusursuz seyahat deneyimi sunmak üzere paydaşlarıyla işbirliği halinde yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Ünlü, “DHMİ, çalışmalarıyla apron tarafında uçak park yeri kapasitesini yüzde 42 artırdı. THY ise yeni kargo binası yatırımı gerçekleştirdi. Paydaşlarımız yatırımlarına devam ederken biz de terminal kapasitesini artırmak üzere 92 milyon Avro yatırım gerçekleştireceğiz.” dedi.
 
Ünlü, devletten kaynak almadan gerçekleştirdikleri yatırımı, ülkeye karşı sorumluluk ve taahhüt şeklinde gördüklerini ifade ederek, Atatürk Havalimanı'nı işlettikleri son güne kadar yatırımlara devam edeceklerini dile getirdi.
 
DHMİ ve TAV Havalimanları arasında 2014 ve 2015'te yapılan 2 kademeli anlaşma ile Dış Hatlar Terminali'ne, sekiz yeni köprü, giden yolcular için 13 bus gate ve gelen yolcular için de iki ayrı giriş kapısı ekleniyor. Bagaj sisteminde toplam şut sayısı da 78 artarak 226'ya ulaşacak. Atatürk Havalimanı'ndaki terminal genişletme çalışmalarının Temmuz 2016'da tamamlanması planlanıyor. TAV'ın ise Atatürk Havalimanı'nı 2021'e kadar işletme hakkı bulunuyor.
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, yolcuların uçaktan terminale geçişini sağlayan 3 yeni köprü hizmete sunuldu. Köprü sayısı 26'dan 32'ye, açık uzak park pozisyonu için gate sayısı da 16'dan 22'ye yükseldi.

Atatürk Havalimanı'nda 3 yolcu köprüsü daha açıldı Haberini Oku, Atatürk Havalimanı'nda 3 yolcu köprüsü daha açıldı Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »İstanbul Uçak bileti al » İstanbul Uçak seferleri » İstanbul Uçak bileti fiyatları
Etiketler » İstanbul Uçak bileti al   » İstanbul Uçak seferleri   » İstanbul Uçak bileti fiyatları  
Google ARA: Atatürk Havalimanı'nda 3 yolcu köprüsü daha açıldı

SON EKLENEN VİDEOLAR

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
UcakBiletiALL.Net Güvenli Site haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping