Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
THY'ndan yeni rota - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

THY'ndan yeni rota

Dubrovnik'e ilk seferi yapan THY uçağı mahalli saatle 10.15'te Dubrovnik Havalimanı'na iniş yaptı. Yolcular burada Hırvat ve THY yetkilileri tarafından karşılandı. Açılışa Türk Hava Yolları THY Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Dilberoğlu,Türk Hava Yolları THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Türk Hava Yolları THY Satış Başkanı Ziya Taşkent, Türk Hava Yolları THY Doğu Avrupa ve Balkanlar'dan mesul Satış Başkan Yardımcısı Mert Dorman, T.C. Hırvatistan Büyükelçisi Ahmet Tuta ve Hırvatistan'ın Türkiye Büyükelçisi Mario Zadro'nun yanı sıra Türkiye, Japonya, Kore,Kanada, Tayvan gibi ülkelerden çok sayıda basın mensubu ve davetli katıldı. Apronda yapılan kurdele kesiminin ardından, Dubrovnik Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Hırvat yetkililer, tayyare seferlerinden ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Hava Yolları THY yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Hırvat yetkililere tayyare maketi armağan ederken, daha sonra günün anısına yaptırılan pastayı beraber kesti.
Törenin ardından açıklamalarda bulunan THY Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Cenk Dilberoğlu, "Dünyanın 115 farklı ülkesine 285'ten fazla destinasyona THY olarak, bayrak taşıyıcı bir marka olarak hizmet götürmeye çaba ediyoruz. Hırvatistan'daki ikinci noktamıza, Zagrep'ten sonra Dubrovnik'e ulaşmış durumdayız. Haftada üç sefer olarak başlayacak, daha sonra 5 ve 6 sefer olacak. Yaz sezonunda ise bu seferleri artırmayı düşünüyoruz. Buraya günlük sefer yapmayı da planlıyoruz" dedi.
2023 yılında 500 tayyare sayısına doğru giden ve dünyada rekabete açılmış büyük markalarla mücadele eden ve Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil eden bir THY markası oluşturmayı hedeflediklerini belirten Dilberoğlu, "Bu doğrultuda, dünyanın en yaygın uçuş ağına sahip THY'nı bu uğurda rakipsiz kılmak, dünyanın her yerine, özellikle birçok havayolu şirketinin gitmek istemediği yerlere giderek oradaki insanlara ulaşmak istiyoruz. THY büyüdükçe Türkiye büyüyor, Türkiye büyüdükçe THY büyüyor" ifadelerini kaydetti.

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay ise şunları söyledi:
"Dubrovnik, Türk Hava Yolları THY uçağının uçtuğu 288'inci yeni yeri. THY dünyada en fazla şehre uçan bir havayolu. Dubrovnik, tarihiyle, kültürüyle, gezilmesi gereken ve çok alaka çeken bir yer. Çok heyecanlıyız. İyi bir uçuş destinasyonu olacağına inanıyoruz. Şu an THY'nın 315 uçağı mevcut. Biz dünyada en genç tayyare filosuna sahip bir havayolu şirketiyiz. Bizim 2023 hedeflerimiz mevcut ve hedefimiz 120 milyon yolcu ve 500 tayyare. Malum, 2015 yılında 62 milyon yolcu taşıdık. Bu yıl büyüyerek, 2023 yılındaki hedefimiz olan 120 milyon yolcuya yeni havalimanıyla ulaşmak istiyoruz." 

THY, Hırvatistan'da Zagrep'ten sonra Adriyatik Denizi sahilinde yer alan dünyanın en gözde turistik yeri olan Dubrovnik seferlerine de başladı.
THY'ndan yeni rota Haberi Oku, THY'ndan yeni rota Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Thy Uçak Bileti Al » THY Uçak Seferleri » THY Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Thy Uçak Bileti Al   » THY Uçak Seferleri   » THY Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping