Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
EURO2016 seyahat rehberi - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

EURO2016 seyahat rehberi

EURO2016 için milyonlarca vatandaş ülkelerini desteklemek için Fransa'ya seyahat edecek. Yalnızca Fransa'nın tek bir şehrine gidiş seyahati değil, aynı zamanda ülkelerinin maçlarını oynayacağı şehirlere gidiş de var bu bir aylık seyahat içerisinde.
 
 Peki bu seyahatlerde dikkat edilmesi gereken durumlar neler? Acil durumlarda ne yapmalısınız? Ülkenizin resmi kurumlarına Fransa'da nasıl ulaşabilirsiniz?
 
Gelin 10 maddede EURO2016 Fransa'seyahatinde dikkat edilmesi gereken maddelere bir göz atalım;
 
1- Gideceğiniz şehirlerin seyahat tavsiyelerini okuyun, yazılı kurallar, hukuk kuralları ve gelenekler hakkında bilgi sahibi olun.
 
2- Gideceğiniz şehirlerin ve Fransa'nın turist bilgi kitaplarını edinin. Bunları yanınızdan ayırmayın. Otel rezervasyonlarınızı iyi organize edin, planlamanızın dışına çıkmayın. Rezervasyonunuzun yanmaması için ilk işiniz otelinizde 'Check-in' yapmak olsun.
 
3- Biletlerinizi güvenilir kaynaklardan alın. Alabiliyorsanız doğrudan resmi yollarla maç biletinizi satın alın. Fransa'da karaborsa satışı yasak.
 
4- Sağlık sigortanızın süresinin seyahatiniz boyunca güncel olmasına dikkat edin. Sağlık bilgilerinizin bulunduğu bir kartı yanınızdan ayırmayın.
 
5- Fransa'ya bir seyahat şirketiyle gidecekseniz bütün aktivitelerinizi kapsayıp kapsamadığına emin olun. Bazı aktiviteler tur şirketlerinde daha pahalı olabilir. Bu aktiviteyi kendi başınıza yapıp paranızı saklayabilirsiniz. Bu sizin bütçenize katkı sağlayacaktır.
 
6- Fransa, ülkenizden farklı trafik kurallarına sahip olabilir. Araç kullanacaksanız bu kurallardan emin olmadan direksiyona geçmeyin.
 
7- Seyahatiniz boyunca pasaportunuzu yanınızdan ayırmayın. Kaybolma ihtimaline karşın 2-3 adet kopyasını yanınızda bulundurun. Aksi takdirde polisle başınız belaya girebilir.
 
8- Maçlar öncesinde aşırı alkol alımı yapmayın. Fransa'da bazı stadyumlarda sarhoş taraftarların stadyuma alımı yasak olabilir.
 
9- Maç öncesi stadyumların önünde uzun kuyruklar olabilir. Ülkenizin maçının bir kısmını kaçırmak istemiyorsanız erken saatlerde stadyuma gidin, stadyum çevresinde bulunan FanZone'larda zaman geçirebilirsiniz.
 
10- Acil durum anında 112'yi arayın. Oluşabilecek her türlü sorun için ülkenizin konsolosluk numaralarını yanınızda bulundurun. Bu numaralardan yetkili birimlere ulaşım sağlayın.
EURO2016 seyahat rehberi Haberi Oku, EURO2016 seyahat rehberi Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Fransa Uçak bileti al » Fransa Uçak seferleri » Fransa Uçak bileti fiyatları
Etiketler » Fransa Uçak bileti al   » Fransa Uçak seferleri   » Fransa Uçak bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping