Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Gazipaşa Havalimanı Yurtdışı uçak seferleri - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Gazipaşa Havalimanı Yurtdışı uçak seferleri

ALMAN ve Danimarkalı yolcuları taşıyan Germania ve DAT havayolu şirketlerine ait uçaklar, dün ilk kez Gazipaşa Havalimanı’na indiler. Her iki şirkete ait 180 yolcu kapasitesine sahip A320 tipi yolcu uçakları havacılıkta "Su Takı Seremonisi" adı verilen törenle karşılandı. 
 
 
HEDİYELER VERİLDİ 
Almanya’nın Bremen şehrinden havalanan Germania Havayolları ve Danimarka’nın Kophenag şehrinden havalanan Danish Air Transport (DAT) şirketlerine ait uçaklardan inen yolcuları Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, TAV Havalimanları Holding Pazarlama Uzmanı Can Canbolat, TAV Gazipaşa-Alanya Havalimanı İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, Koordinatör Yardımcısı Murat Şen ve her iki havayolu şirketinin genel müdürleri karşıladı. Çiçeklerle karşılanan uçuş ekibine ve yolculara ilk günün anısına çeşitli hediyeler verildi. 
 
'BU ÇOK GÜZEL BİR GELİŞME' 
Almanya ve Danimarka'dan yolcu taşıyan Germania ve DAT'ın ilk kez Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na (GZP) uçuş düzenlemeleri Alanyalı turizmcilerde sevinç yarattı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, yeni uçuşların Alanya'da evi bulunan yabancıların ülkelerini harekete geçirebileceğini söyledi. Çavuşoğlu, "Germania Hava Yolları Almanya'dan indi, iniyor. Bu hava yolu tarifeli uçuşlar yapacak. Germania ile ilgili müjdeyi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu vermişti. Bu çok güzel bir gelişme. Almanya'dan GZP'ye direkt SunExpress ile de uçuşumuz var. Germania Hava Yolları'nın da inmesi güzel oldu. Bu uçuşlar Alanya'da evi olan vatandaşların ülkelerini harekete geçirecektir. Alanya'da Danimarka'dan evi olan çok sayıda insan bulunuyor. Norwegian Hava Yolları'nı da harekete geçirir. Bu havayolu şirketi Antalya'ya iniyor. Çok sayıda Norveçlinin Alanya'da evi var. SAS zaten GZP'ye iniyor. Alanya'da hemen hemen 40 bin küsur yabancının evi var. Dolayısıyla bu insanlar bu şekilde buraya gelecek. GZP de bize en yakın olan havalimanı. Burada evi olan ülkelerin havayollarını işlevselliğe geçirir. Alanya'da 60 küsur ülkeden evi olan insanlar var. Bu ülkelerin havayollarını da GZP'ye indirme imkanı olur. Almanya, Danimarka başladı. Bildiğim kadarıyla İsveç'ten de tarifeli uçuşlarla uçaklar iniyor. Norwegian Hava Yolları Antalya'ya iniyor ama bu uçuşlar Alanya'ya da alınabilir. Yani bu uçuşlar birçok hava yolu firmasının önünü açıyor" dedi.
 
 
'SAYILARI ARTTIRMAMIZ LAZIM' 
 
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de "Germania Hava Yolları'nın ilk uçağı geldi. Bundan sonra da devam edecek. Almanya bizim için son derece önemli bir pazar. Oradaki sayıları arttırmamız lazım. Bu noktada GZP ile alakalı olarak sayıların artması bizleri Alanya özelinde çok daha fazla mutlu edecek. Bir de Danimarka'dan uçak indi. Turizmciler olarak bunların artarak devamını temenni ediyoruz" şeklinde konuşu. Yaşanan gelişmeleri sevindirici bulan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim ise "Güzel şeyler oluyor" dedi. 
 
'AÇIĞI KAPATMAK İÇİN BİR NİMET' 
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise "ITB Berlin Fuarı'nda biz müjdeyi Alanya'ya vermiş, duyurmuştuk. Germania, Almanya'dan 2 noktadan uçuş başlattı. Daha önce SunExpress, Almanya'da 5 noktadan uçuyordu. Bunu Düsseldorf ve Frankfurt olmak üzere 2 noktaya düşürdüler. Germania'nın uçuşlara başlaması SunExpress'in açığını biraz da olsa kapatmak için bir nimet oldu. Temennimiz Germania Hava Yolları'nın Almanya'nın birçok noktasında uçuşunu GZP'ye yönlendirip, çevirmek. Tekrar eksilen boşluğu bu uçuşlarla beraber kapatmak. Bu anlamda bugün (dün) inen misafirlerle de birebir konuştuk. Onlar da bu yeni açılan destinasyondan çok memnun olduklarını dile getirdi. Bremen'den gelen uçak tam dolu değildi ama yine de yüzde 70-75 koltuk anlamında doluluk vardı. Gerek yönetim kurulu, gerek yolcular çok memnun olduklarını dile getirdiler. Alanyalılar olarak buna sahiplenmemiz gerekiyor. Böyle uçakları, yeni firmaları daha çok buraya çekmek için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu başarıda TAV Havalimanları ve Alanya'nın emeği yadsınamaz" diye konuştu.  
 
'ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR' 
TAV Havalimanları Satış Pazarlama Uzmanı Can Canbolat da, Germania Hava Yolları'nın uçuşlarını diğer destinasyonlarda da arttırması için çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Alman havayolu şirketi Germania’nın Bremen uçuşları ile Danimarkalı havayolu Danish Air Transport’un (DAT) Kopenhag uçuşlarına Germania 3 Haziran'da Hamburg'u, DAT ise 30 Haziran'da Billund seferlerini ekleyecekler.
 
'BU UÇUŞLAR AÇIĞI KAPATIR' 
TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı “TAV olarak, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nda direkt uçuş sayısının artırılmasının bölge turizmine önemli katkı sağlayacağının farkındayız. Bu amaçla, yerel yönetimler, turizm sektörü temsilcileri ve sektörel paydaşlarımızla işbirliği içinde yürüttüğümüz tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin sonucu olarak havalimanımızda yeni havayollarını görmekten mutluluk duyuyoruz. Germania ve Danish Air Transport tarafından Bremen, Hamburg, Kopenhag ve Billund şehirlerinden düzenlenen uçuşların bölge turizmine hareketlilik getireceğine inanıyoruz. Havalimanımızın uçuş ağının büyümesi ve turizmin gelişmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Germania, 1 Mayıs-25 Ekim tarihleri arasında Gazipaşa-Alanya ile Bremen arasında Salı ve Perşembe günleri; 3 Haziran-28 Ekim tarihleri arasında Hamburg’dan Salı ve Cuma günleri uçuşlar düzenleyecek. DAT ise, 1 Mayıs-6 Kasım tarihleri arasında Gazipaşa-Alanya ile Kopenhag arasında her Pazar, 30 Haziran-11 Ağustos tarihleri arasında Billund’dan her Perşembe uçuş düzenleyecek. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda toplam 13 havayolu şirketiyle 9 ülkede 24 destinasyona uçuş gerçekleşiyor. Gazipaşa-Alanya Havalimanı 2015 yılında yaklaşık 915 bin yolcuya hizmet sunarken 6 bin 510 uçuşa ev sahipliği yaptı.
 
Gazipaşa Havalimanı Yurtdışı uçak seferleri Haberi Oku, Gazipaşa Havalimanı Yurtdışı uçak seferleri Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Alanya Gzp Uçak Bileti al » Alanya Gzp Uçak seferleri » Alanya Gzp Uçak bileti fiyatları
Etiketler » Alanya Gzp Uçak Bileti al   » Alanya Gzp Uçak seferleri   » Alanya Gzp Uçak bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping