Online Uçak Online Otobüs Uçak Bileti
Sitemiz Barşan Tourism Alt Yapısını Kullanmaktadır..

UcakBiletiALL.net Ucuz Uçak Bileti İle Keyifli Uçuşlar Sizi Bekliyor

THY İzmir - Kuveyt Uçak bileti al Haberi Oku - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

THY İzmir - Kuveyt Uçak bileti al


Değerli yolcularımız,

İzmir-Kuveyt (KWI)- İzmir seferlerimiz haftada 1 frekans olarak planlanmış olup, 30 Haziran 2016 tarihi itibariyle başlayacaktır.

Uçuş No Başlangıç Bitiş Günler Kalkış Saati Varış Saati
TK1401 30.Haz.2016 06.Eki.2016 Perşembe Kuveyt 22:25 02:30 İzmir +1
TK1402 01.Tem.2016 07.Eki.2016

Cuma

İzmir 00:05 03:45 Kuveyt  


Saatler lokaldir. 

Kuveyt ya da resmî adıyla Kuveyt Devleti (Arapça: دولة الكويت, Devletü'l-Kuveyt), Arabistan Yarımadası'nın kuzeydoğusunda, Basra Körfezi kıyısında yer alan ülke. Kuzeyde Irak ve güneyde Suudi Arabistan ile komşudur. Ülkenin ismi, Arapça'da "su kenarındaki kale" anlamına gelen akwat kelimesinden gelmektedir.[4] Yüz ölçümü 17.818 km2 olan ülkenin nüfusu 2010 tahminiyle yaklaşık 2,7 milyondur.[1]

Bölgeye ilk yerleşimler MÖ 4. yüzyılda Antik Yunanlar tarafından yapıldı. MÖ 123 yılında Partlar'ın yönetimine girdi. 123'te ise Sasani İmparatorluğu tarafından ele geçirildi ve Hajar olarak anılmaya başlandı. 18. yüzyıl başlarında bölgeye Arap kabilelerin yerleşmesiyle Kuveyt Şeyhliği kurularak günümüzdeki Kuveyt'in temelleri atıldı. 19. yüzyılda, Arap Yarımadası'ndaki yerleşim yerleriyle birlikte Osmanlı İmparatorluğu yönetimine giren Kuveyt, 1899'da Britanya İmparatorluğu'yla yaptığı anlaşmayla, Britanyalıların güvencesi ve denetimi altında yarı bağımsızlık kazanıldı. 1930'ların sonlarına doğru ülkedeki zengin petrol yatakları keşfedilmeye başlandı.
1961'de Birleşik Krallık'tan ayrılarak tam bağımsızlık kazandı. Bu tarihten sonra ülkedeki petrol üretimi büyük bir artış gösterdi. 1990'da, sınır komşusu Irak tarafından işgal edildi. 7 ay süren işgal, ABD'nin başı çektiği koalisyon güçlerinin müdahalesiyle sonlandı. Irak güçleri Kuveyt'ten çekilirken, 773 kadar petrol kuyusunu yakarak büyük bir çevre felaketine sebep olurken, ülke ekonomisine de darbe indirmiş oldu.[5] Savaşın ardından harap olan ülkede yeniden yapılanmaya gidildi.[6]
Parlamenter monarşi ile yönetilen Kuveyt'in başkenti, ülkeyle aynı adı taşıyan Kuveyt'tir. Petrol rezervleri bakımından dünyada beşinci konumda bulunan ülkede[7] ihracatın %95'ini oluşturan petrol, ülke gelirlerinin ise yaklaşık olarak %80'ini oluşturmaktadır.[1] Gayrı safi yurt içi hasılaya göre dünyanın en zengin yedinci ülkesi olan Kuveyt,[8] en yüksek İnsani Gelişme Endeksi'ne sahip 31. ülkedir.[9] Kuveyt, Dünya Bankası tarafından yapılan sınıflandırmaya göre yüksek gelirli ülkelerden birisi konumundadır.

THY İzmir - Kuveyt Uçak bileti al Haberini Oku, THY İzmir - Kuveyt Uçak bileti al Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »İzmir - Kuveyt Uçak seferleri » İzmir - Kuveyt Uçak bileti fiyatları » İzmir - Kuveyt Uçak bileti al
Etiketler » İzmir - Kuveyt Uçak seferleri   » İzmir - Kuveyt Uçak bileti fiyatları   » İzmir - Kuveyt Uçak bileti al  
Google ARA: THY İzmir - Kuveyt Uçak bileti al

SON EKLENEN VİDEOLAR

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
UcakBiletiALL.Net Güvenli Site haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping