Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Sessiz doğada tatil yapabileceğiniz 10 belde - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Sessiz doğada tatil yapabileceğiniz 10 belde

Kışın iş hayatından yorulanlar ailesiyle kaliteli vakit geçireceği yerlerde dinlenmek isteyebilir. Özellikle metropollerde yaşayan ve kalabalıktan bunalanlar doğa tatillerini tercih ediyor. 
İşte doğayla iç içe yürüyüşler yapabileceğiniz, dinlenebileceğiniz tatil mekanları..

1- Kocabey Köyü / Artvin

Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı olan Kocabey köyü, doğayla bütünleşmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Laşet çayının yanında konaklayabilir, temiz havada sabah yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Ayrıca Şavşat ilçesi tarihi miraslarıyla da oldukça zengin bir yer. İlçenin tarihi mekanları gezebilir, yöresel yemekleriyle damak zevkinizi zenginleştirebilirsiniz. Bu bölgede özellijle mısır ekmeği, mıhlama, tereyağında alabalığı, fındıklı sütlacı ve kavurması oldukça meşhur.

2- Küre Dağları / Kastamonu

Mutlaka gidilmesi gereken yerler listenize ekleyebileceğiniz Küre Dağları, mağara ve kanyonlarıyla tam bir doğa güzelliğidir. Renkli kıyafetleriyle dikkat çeken yerli halkı, kültürel değerleri ve yöresel yemekleriyle yerli yabancı turistleri ağırlıyor. 

Ayrıca Ilıca Şelalesi’ne de uğramalısınız. Şelalenin tertemiz suyuna bırakabilirsiniz.

3- Hasankeyf / Batman

Şehrin kalabalığından kaçıp doğayla buluşmanın yanında tarihi yerleri de gezmek isteyenler için HasanKeyf oldukça uygun bir yer. Binlerce yıllık tarihi içinde barındıran Hasankeyf’te onlarca mağara ve birbirinden güzel tarihi eserler sizleri bekliyor.

Dicle Nehri’nin kenarında akan suyun sesiyle huzur bulabilirsiniz.

4-  Doğanbey Köyü / Aydın

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı olan Doğanbey köyü eski bir Rum köyüdür. Köye gidenleri eski Rum mimarisine ait kalıntılar karşılıyor. Mimarinin yanında doğasının güzelliğiyle baş döndüren köy, sessizlik ve huzur arayanları bekliyor.

Ayrıca Doğanbey Köyü, doğa sporları için oldukça elverişli olan bölgede yer alıyor. 15 kilometrelik parkur ile Milli Park’ın eşsiz bitki örtüsü, dereleri ve şelalesi benzersiz bir deneyim kazandırıyor sizlere.

5- Adatepe köyü / Çanakkale

Oksijenin merkezi olabilecek ve el değmemiş bitki türlerini içinde saklayan Adatepe Köyü, Kazdağlarında yer alıyor.

Adatepe köyü doğal ve tarihi sit alanı olarak koruma altındadır. Köyün tarihi yüzlerce yıl eskiye uzanıyor. Burada bulunan Zeus altarının varlığı eski bir yerleşim yeri olduğunun en önemli kanıtı.

Tarihi yapılara merakı olanların burayı listelerine eklemesi gerekiyor. Yüzyılların birikiminin oluşturduğu taş işçiliğinin örneklerini bu köyde göreceksiniz. 

6- Kapuzbaşı şelalesi / Kayseri

Kapuzbaşı şelalesi, dünyanın en yüksek ikinci şelalesidir. Kayseri de yer alan 7 şelaleden biri olan Kapuzbaşı şelalesini izlemeye doyamayacaksınız.

Sıcak günlerde serinlemek isteyenleri karşılayan buz gibi çağlayan  suları, görenleri büyülüyor.

Kapuzbaşı Şelalesi Kayseri’nin en önemli, doğa harikasıdır.

7-Maşukiye / Kocaeli

Kocaeli’nin doğasıyla büyüleyen güzelliği Maşukiye, konumu itibariyle de  Sapanca Gölünün kıyısında ve Kartepe’nin eteklerinde yer alıyor.  Her mevsim tercih edebileceğiniz Maşukiye’de Kirazlı Yaylasını ziyaret edebilirsiniz. 

Aynı zamanda Sapanca gölü ve Kartepe’nin zirvesinden başlayarak Maşukiye’ye kadar uzanan Aygır deresine de mutlaka gitmelisiniz. Burada doğanın tüm güzelliklerine rastlayacaksınız.

8- Maçahel / Artvin

Maçahel Artvin’in Borçka ilçesine bağlı 6 köyden oluşan yörenin adıdır. Karçal Dağları’nın arasında saklanan güzellik Maçahel, 2005’te UNESCO tarafından Dünya Biyosfer Rezervi alanları arasına alındı. Karçal Dağları’nın zirvesinde harika buzul gölleri yer alıyor. Yaylalarda bulunan buzul göllerine ulaşmak için iki saati aşkın bir süre yürümeniz gerekebilir.

Maçahel ormanları bitki örtüsü bakımından da oldukça zengindir.

Dağlar, karlar eridiğinde orkideler, zambaklar, dağ gülleri ve bin bir çiçekle bezenmiş olan bölgede eşsiz bir manzara izlemek isteyenleri bekliyor. 

9- Zümrüt Köyü / Kastamonu

Kastamonu’da yer alan Zümrüt köyü Küre Dağlar etrafında oluşan küçük bir köydür. Zümrüt Köyü’nde en dikkat ahşap evleri ve yöresel yemekleridir.

Doğayla iç içe ve stresten uzak bir tatil isteyenler köyde at binebilir, bisiklet sürebilir, yürüyüşler yapabilir. 

10- Halfeti / Şanlıurfa

Halfeti sessiz ve sakinliğin hakim olduğu bir şehirdir. Yapılan barajın taşmasıyla sular altında kalan şehirden halk taşındığı için ‘sessiz şehir’ adını almıştır.

Halfeti, buram buram tarih kokuyor. Zengin bir tarihi mirasa sahip olan Halfeti, su sporları ve ATV Motorlarla Safari keyfi yapabileceğiniz bir yer.

Halfeti’nin eşsiz doğasında kanyonlar arasında teknelerle turlara katılabilir, Fırat Nehri’nin derin sularında yüzme keyfini yaşayabilirsiniz.

Şehrin kalabalığından, yoğunluğundan ve stresinden bunalanlar kaçış planları yapmaya başladı. Türkiye'nin sessiz ve doğal güzelliğiyle bütünleşen tatil mekanlarını derledik… Hala kararsız kalanlara 10 öneri...
Sessiz doğada tatil yapabileceğiniz 10 belde Haberi Oku, Sessiz doğada tatil yapabileceğiniz 10 belde Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »En Ucuz Uçak Bileti » En Ucuz Uçak Bileti Satış sitesi » Uçak Seferleri Sorgulama
Etiketler » En Ucuz Uçak Bileti   » En Ucuz Uçak Bileti Satış sitesi   » Uçak Seferleri Sorgulama  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping