Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Uçuşlar Daha Eğlenceli Olacak - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Uçuşlar Daha Eğlenceli Olacak

SKYFE-W ile yolcular, uçuş öncesi kendi kişisel cihazlarına uygulama indirerek uçuş süresince eğlence içeriğine kablosuz olarak erişim sağlayarak diledikleri müzik, film ve harita gibi uygulamalara ulaşabilecek.

THY'den yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları THY tarafından düzenlenen ihalede, Türk Hava Yolları THY Teknik AŞ-HAVELSAN ortaklığı, başka 7 firmayı geride bırakarak, Kablosuz Uçuş Eğlence Sistemi (SKYFE-W) ve Tablet Tabanlı Uçuş Eğlence Sistemi (SKYFE-T) adlı iki ürünüyle ihaleyi kazandı.

SKYFE-W ile yolcular, uçuş öncesi kendi kişisel cihazlarına (tabletler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı cep telefonları) ilgili uygulamayı Arama Motoru Google Play, Apple Store gibi platformlardan indirebilecek ve böylelikle uçuş süresince eğlence içeriğine kablosuz olarak erişim sağlayarak diledikleri müzik, film ve harita gibi uygulamalara ulaşabilecek.

SKYFE-T sistemi ise bilhassa kabin içi eğlence sistemi bulunmayan uçaklarda "Business" yolculara verilmek üzere yüksek çözünürlüklü tabletlerin dağıtımı ile bir eğlence hizmeti sunuyor.

Dağıtılan tabletler içerisine yüklenen içerikler (film, müzik, mecmua, belgesel, anketler vb.) sayesinde yolcuların yüksek görüntü kalitesinde öncelikli ve hususi eğlence imkanına kavuşacağı SKYFE-T sistemi, SKYFE-W bulunan uçaklarda kullanıldığında otomatik olarak ilgili modeme bağlanarak içerikleri uçakta var bulunan sunucudan alarak 1,8 terabyte'lık medya içeriğine ulaşabilecek, aynı zamanda harita ve uçuş bilgilerine de (yükseklik, sürat, hariç hava sıcaklığı vb.) erişim imkanı sunacak.

Art arda beşinci defa "Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi" seçilen Türk Hava Yolları THY'nin yolcularına uçuş eğlence deneyimi imkanı sağlayacak olan SKYFE, Boeing 737 uçaklarına kurulabilir durumda ve sistemin yakın zamanda Airbus A320 ailesi uçaklarına da kurulabilir hale gelmesi için çalışmalar devam ediyor.

Sistem mühendisliği ve sertifikasyonu tamamen Türk mühendislerince gerçekleştirilen SKYFE sisteminin Türk Hava Yolları THY filosundaki 44 uçağa uygulanmasıyla, milyon dolarları aşan bir maliyetin ağırbaşlı oranda vatan içinde kalması sağlanmış, ayrıca teknolojik millileştirme kapsamında mühim ekipmanların yüzde çehre yerli olarak tasarlanması ve Türk sanayisi tarafından da üretilmesi hedefine giden yolda mühim bir adım daha atılmış olacak.

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları THY Teknik AŞ'nin beraber geliştirdiği Kablosuz Uçuş Eğlence Sistemi, Türk Hava Yolları THY'nin 44 uçağında hizmete alınacak.
Uçuşlar Daha Eğlenceli Olacak Haberi Oku, Uçuşlar Daha Eğlenceli Olacak Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Thy Uçak Bileti Al » THY Uçak Seferleri » THY Uçak Bilet fiyatları
Etiketler » Thy Uçak Bileti Al   » THY Uçak Seferleri   » THY Uçak Bilet fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping