Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Al - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Al

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Diyarbakır’ı uluslararası hava trafiğine açacak Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binasının resmi açılışının Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla cuma günü yapılacağını söyledi.

Yıldırım, 195 milyon 400 bin lira bedel üzerinden 2013 başında ihale edilen Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binasının yapımına aynı yıl mart ayında başlandığını hatırlattı.

Yeni terminal binasının resmi açılışının Başbakan Davutoğlu’nun da katılacağı törenle cuma günü yapılacağını aktaran Yıldırım, Diyarbakır Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesinin, yeni terminal binası ile 1 milyon 800 binden 5 milyona ulaşacağını bildirdi.

Diyarbakır Havalimanı’nın, terminal binası ile sadece yolcu kapasitesinin artmayacağına dikkati çeken Yıldırım, “Yeni terminal binası, Diyarbakır ile birlikte bölgenin de çehresini değiştirecek büyük bir yatırım. Yeni yatırımın ardından Güneydoğu dünyaya Diyarbakır Havalimanı ile açılacak. 5 milyon yolcu kapasiteli terminalde 10 uçağa aynı anda hizmet verilebilecek, 10 uçaktan 6’sının yolcuları körüklü sistemden hizmet alacak” ifadelerini kullandı.

Yeni binada körük sisteminin ferah olarak tasarlandığını ve cam sistemli olduğunu belirten Yıldırım, körüklerde ısıtma ve soğutma sistemi bulunduğunu söyledi.

Söz konusu yatırımın sadece Diyarbakır’a değil, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin turizm, ticaret ve sosyal yaşamına da büyük katkı sağlayacağını ifade eden Yıldırım, “Bu terminal binasıyla Diyarbakır’dan Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine uçak seferleri yapılmaya başlanacak. Ayrıca Diyarbakır, uluslararası ticarette bölgenin de merkezi haline gelecek. Hem Diyarbakır kazanacak hem de bölgedeki şehirlerimiz kazanacak” dedi.

Bakan Yıldırım, 93 bin 804 metrekare kapalı alana sahip terminal binasında 6 köprü ve bin 38 araçlık kapalı otopark, arıtma tesisi, güç ve ısı merkezinin de yer alacağını işaret ederek, “Havalandırmasından soğutmasına kadar en ince ayrıntısına kadar her şey düşünüldü ve dizayn edildi. Çok güzel bir eser ortaya çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni terminal binasının çalışmalarını takip etmek için mimar ve mühendisler ile şantiyede bulunan Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Olgun Amcaoğlu ve Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Gürkan Kara ile de bir araya gelen Bakan Sucuoğlu’na kısa bir brifing verildi.

T&T Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü Serhat Özçelik yaptığı konuşmada Ercan Havalimanı’nın mevcut 8 adet uçak park yeri olduğunu fakat bu sayının artık yetersiz kaldığını söyledi. Yapılacak olan 3 yeni uçak park yeri ile 11 uçağın aynı anda park etme imkanı olacağını söyleyen Özçelik, yatırımların devam edeceğini söyledi

Göreve geldikleri günden itibaren mevcut Ercan terminal binasını yenilemek ve düzene koymak için büyük çabalar sarf ettiklerini söyleyen Özçelik, ülkeye gelen yerli ve yabancı yolculara en iyi hizmeti verebilmek için yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirtti.

SUCUOĞLU

Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu ise Ercan Havalimanı’nın artan yolcu talebini karşılamakta yetersiz kaldığını söyleyerek yeni yapılan pist ve terminal binası ile Havalimanının kapasitesinin 3 kat artacağını ifade etti.

Corendon Havayollarının Mayıs ayından itibaren tekrardan charter uçuşlara başlayacak olması ve diğer charter uçuş seferlerinin çoğalması ile Ercan’ın yükünün daha da artacağını belirten Sucuoğlu, ülkeye gelen misafirlerin en iyi şekilde seyahat etmeleri için havalimanların tam donanıma sahip olması gerektiğini vurguladı.

Ercan Havalimanı’nın kapasitesinin artırılması ile olası bir anlaşmada uluslararası uçuşları yapabilecek düzeyde olmasının da önemli olduğunu belirten Sucuoğlu, ülke olarak turizmde başarı sağlamanın tek taraflı olmadığını söyledi

En Ucuz Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Alabileceğiniz Adres

www.ucakbiletiall.net  

 

9 Kişiden Fazla Uçak Bileti Alacaksanız Şaşırtıcı Teklifler Aşağıdaki Linkte

http://www.grupbileti.com/online-grup-ucak-bileti-talebi.php

Türkiye'nin Her Yerine Tüm Otobüs Firmaları Seferleri ve Online Otobüs Bileti Al

Diyarbakır’ı uluslararası hava trafiğine açacak Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binasının resmi açılışı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla cuma günü yapılacak.
Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Al Haberi Oku, Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Al Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Al » Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları » Diyarbakır Kıbrıs Uçak Seferleri
Etiketler » Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Al   » Diyarbakır Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları   » Diyarbakır Kıbrıs Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping