Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Almanlar tatil için yine Türkiye'yi tercih etti! - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Almanlar tatil için yine Türkiye'yi tercih etti!

Rusya'nın uçak krizi sebebiyle turist göndermeme kararına rağmen, Almanların son günlerde yaşanan terör olaylarından etkilenmediği ve tatil için gene Türkiye'yi tercih ettiği ortaya çıktı. Yaklaşık 40 yıldır Almanların seyahat tercihlerini analiz eden Alman Tatil ve Seyahat Araştırmaları Derneği'nin (FUR), Berlin Uluslararası Turizm Fuarı'nda gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre, Almanların, sevilen seyahat bölgelerinde yaşanan terör saldırılarına rağmen, tatil yapmaktan vazgeçmediği belirlendi. 

GERİ GELİYORLAR

Yeni Asır'dan Kadir Kemaloğlu'nun haberine göre, Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig, Berlin Turizm Fuarı'nda yaptığı açıklamada Türkiye'yi 2015 yılında tercih eden yaklaşık 38 milyon turistin 5,5 milyonunun Almanya'dan geldiğini belirtirken, "2016 yılının ocak ayı sonuna kadar Almanya'dan Türkiye'ye yapılan tatil rezervasyonlarında geçen yıla oranla yüzde 40'lık düşüş meydana geldi. Ancak, bu durum yaklaşık 2 haftadır düzelmeye başladı" diye konuştu. 

"TÜRKİYE KISA SÜREDE ESKİ POPÜLARİTESİNE KAVUŞACAK"

İstanbul ve Ankara'daki terör saldırılarının ardından yapılan rezervasyon iptallerinin geçici olduğunu dile getiren Fiebig, "Tecrübelerimiz, bu seyahat bölgelerinin çok kısa bir sürede yeniden eski popülaritesine kavuşabileceğini gösteriyor" dedi. Öte yandan 8-12 Mart tarihlerinde düzenlenen, dünyanın en büyük turizm fuarı Uluslararası Turizm Borsası ITB Berlin'de Türkiye bu yıl 3 bin 79 metrekarelik alanda tanıtım yaptı. Türkiye, 393 katılımcıyla en kalabalık katılan ülke olarak fuarda yerini aldı. Fuarın katılımcıları arasında yer alan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, "Almanya, uluslararası ilişkilerde ve turizmde Türkiye'nin en önemli partneri olduğunu bu fuarda bir kez daha hissettirdi. Alman turistlerde de bir azalma bekliyoruz. Ancak en az azalmayı Alman pazarından bekliyoruz" dedi. 

Terör olaylarının ardından Türkiye'deki tatil planlarını iptal eden Almanlar tekrar gelmeye başladı. Almanların Türkiye'ye dönük rezervasyonlarında artış yaşandığı gözlemlendi.
Almanlar tatil için yine Türkiye'yi tercih etti! Haberi Oku, Almanlar tatil için yine Türkiye'yi tercih etti! Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Almanya Uçak Bileti Al » Kıbrıs Bursa Uçak Bileti Al » Bursa Kıbrıs Uçak Bilet Fiyatları
Etiketler » Almanya Uçak Bileti Al   » Kıbrıs Bursa Uçak Bileti Al   » Bursa Kıbrıs Uçak Bilet Fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping