Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
THY Akra seferlerini A330’la yapacak - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

THY Akra seferlerini A330’la yapacak

Hürriyet Gazetesi Yazarı Vahap Munyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika gezisine katıldı. Uçuş sırasında Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile bir araya gelen Munyar, 1 milyan 69 milyon dolarlık 2015 rekor kârını sordu.

Aycı, “Petrol fiyatlarının düşüklüğü, bize olumlu yansıdı. Ayrıca iştirak kârlarımız, verimlilik artışı, Türkiye çıkışlı gelirlerde Euro’dan dolara dönmek rekor kârda rol oynadı” dedi.

İştirakler konusunda iyi bir yıl geçirdiklerine dikkat çeken İlker Aycı, “Lufthansa ile ortak olduğumuz SunExpress’in kârı 80 milyon doları aştı. Transit yolcu oranımız ise yüzde 50-51 seviyesinde. 7 milyar dolarlık hizmet ihracatı yaptık” dedi.

AKRA HATTI GENİŞ GÖVDEYE DÖNÜYOR

THY’nin Akra hattını 2010 yılında açtığını söyleyen İlker Aycı, “Haftada 4 sefer ile başladık. Bugün haftada 7 sefer var. Üstelik Akra seferinde transit yolcu oranımız yüzde 80. Akra seferlerinde yakında geniş gövde ile yapmaya başlayacağız” dedi.

THY, Afrika’daki uzun hatlar için Boeing 737-900ER tipi uçak almıştı. Koltuk kapasitesi düşük ancak ekstra yakıt tankları ile menzili uzayan uçak sayesinde maliyetlerini düşük tutan şirket, bu hatların dolması ve kargonun artması ile birlikte yavaş yavaş A330’lara geçmeye başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika temaslarında İstanbul ve Akra arasındaki seferlerin günlük karşılıklı iki uçuşa çıkacağını açıklamıştı.

 

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

En Ucuz Uçak Bileti Alabileceğiniz Adres

http://goo.gl/zSa5eg

 

9 Kişiden Fazla Uçak Bileti Alacaksanız Şaşırtıcı Teklifler Aşağıdaki Linkte

http://www.grupbileti.com/online-grup-ucak-bileti-talebi.php

Türkiye'nin Her Yerine Tüm Otobüs Firmaları Seferleri ve Online Otobüs Bileti Al

Afrika’da 40’in üzerinde noktaya sefer yapan Türk Hava Yolları, aralarında Gana’nın da bulunduğu bazı hatlarda uçak tipi büyütüyor. Akra ile İstanbul arasında sefer sayısı günlük ikiye çıkıyor.
THY Akra seferlerini A330’la yapacak Haberi Oku, THY Akra seferlerini A330’la yapacak Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Akra Uçak Bileti Al » Akra Uçak Seferleri
Etiketler » Akra Uçak Bileti Al   » Akra Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping