Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Azerilerden düşük maliyetli havayolu atağı - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Azerilerden düşük maliyetli havayolu atağı

Azerbaycan Havayolları, bölgede düşük maliyetli havayolu şirketi kurmak için hazırlıklarında son aşamaya geldi. İsmi AzalJet olarak belirlenen yeni şirketin  28 Mart’tan itibaren uçuşlara başlaması planlanıyor.

Havayolu şirketi, 5 aylık deneme seferlerinin ardından bu yıl Ağustos ayında low cost carrier yani düşük maliyetle operasyon sistemine geçecek. Risklerin düşürülmesi amacıyla Azerbaycan Havayolları (AZAL) bünyesinde kurulacak sistem, sonrasında tüm operasyonunu düşük maliyetli olarak gerçekleştirmeyi hedefliyor.

MODEL THY'NİN ANADOLUJET'İ

Azaljet markasıyla yapılacak uçuşlarda bagaj ve kabindeki ikramlardan ekstra para alınacak. Şirketin yönetim kurulu başkanı Cihangir Asgarov, AzalJet’in yabancı düşük maliyetli şirketlerin yanı sıra bayrak taşıyıcı havayollarıyla da rekabet edeceğini belirtti. Bu konuda THY ile görüşmeler yapan Azerbaycan Havayolları, ağırlıklı operasyonunu SunExpress ile gerçekleştiren şirketin yapısını incelediği e bu konuda danışmanlık aldığına dikkat çekildi.

Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet, İstanbul’dan Nahçıvan’a uçarken, Macaristan merkezli Wizz Air’inde önümüzdeki aydan itibaren Budapeşte-Bakü seferlerine başlaması bekleniyor. Pegasus ve Atlasjet’in de Azerbaycan hattında sefer yapmak istediği biliniyor.

BİLET FİYATLARI YÜZDE 30 DAHA UCUZ

AzalJet, Azerbaycan Havayolları’nın sefer yaptığı hatlarda ekonomi sınıfında bilet fiyatlarını yüzde 30 oranında daha ucuz tutacak. Uçuş operasyonunun Airbus A320 serileri ile gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Kaynak: www.kokpit.aero - ÖZEL

Azerbaycan’ın milli havayolu Azerbaycan Airlines, THY'nin Anadolujet'i gibi bünyesinde düşük maliyetli yeni bir havayolu kuruyor.

 
Azerilerden düşük maliyetli havayolu atağı Haberi Oku, Azerilerden düşük maliyetli havayolu atağı Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti Al » Ucuz Azerbaycan Uçak Seferleri » Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti Fiyatları
Etiketler » Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti Al   » Ucuz Azerbaycan Uçak Seferleri   » Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti Fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping