Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Uluslararası Hamburg Seyahat, Karavan ve Tekerlekli Araç Fuarı - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Uluslararası Hamburg Seyahat, Karavan ve Tekerlekli Araç Fuarı

Hamburg’da bu yıl 17-21 Şubat tarihleri arasında açık olan Uluslararası Hamburg Seyahat, Karavan ve Tekerlekli Araç Fuarı’na bu seneki katılım yine yoğun oldu. Yaklaşık 900 şirket ve kuruluşun katıldığı fuarda 17’si Türkiye’den olmak üzere toplam 20 şirket de stantlarda yer aldı. Türkiye Kültür Bakanlığı’nı temsilen Berlin Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin organizesinde açılan Türkiye standında bulunan Türk seyahat ve turizm şirketleri hem ürünlerini, hem de Türkiye’yi tanıtarak adeta Türkiye’nin turizm elçiliği görevini üstlendiler. Fuar alanında Türkiye standını ziyaret eden Hamburg Başkonsolosu Fatih Ak ve Ticaret Ataşesi Tülay Uyanık Türk şirketleriyle görüşerek sektörle ilgili sohbet ettiler. Hamburg’da her yıl yapılan fuara Türk şirketlerinin katılımının her geçen yıl arttığını ifade eden Başkonsolos Ak, “Özellikle Rusya bağlamında bu yıl acentelerimiz endişeli gördüm ama biz buna benzer olayları daha önce de yaşadık. Ürünlerimizin kalitesi herkesin malumu, yeni tesisler son derece iyi ve rekabet gücü yüksek ürünler. Daha önce olduğu gibi bu kriz dönemini de başarıyla atlatacağımızdan kuşku duymuyorum” şeklinde konuştu. “Önemli olan sağduyulu kalıp pazarları çeşitlendirmek” diyen Ak, acentelere yeni Pazar olarak İran’ı önerdiğini ifade etti. Ak, “Acenteler bu konuda uçuş sıkıntısını dile getirdiler. İran’a ambargo kalktıktan sonra bir düzelme bekleniyor ve bundan istifade edilebilir diye düşünüyorum. Ama karşı tarafın da bunun için istekli olması lazım” dedi.

TÜRKİYE’YE ŞANS VEREN PİŞMAN OLMUYOR
Hamburg’daki fuarın Türkiye turizmi ve ekonomisi açısından önemli bir fuar olduğunu ifade eden Ataşe Uyanık , “Turizm ve seyahat sektörü gelişmeye açık, ama aynı zamanda tüm ülkelerdeki her türlü gelişmelerden de etkilenen hassas bir sektör. Ama ekonomimize katkısı da oldukça yüksektir” şeklinde konuştu. Fuara katılan acentelerin iyimser baktığını söyleyen Uyanık, “Bu tür endişeler zaman zaman yaşanıyor ama ilk günden itibaren ziyaretçilerden aldıkları olumlu tepkiler acentelerin yüzünü güldürdü. Hamburg, Almanya için önemli bir şehir ve en zenginlerin yaşadığı bir kent olduğu için de seyahat etmeye yatkın olanlar daha fazla. Fuarın olumlu geçeceğine inanıyoruz” dedi. Özellikle Alman basınında Türkiye turizmi ile ilgili yer alan olumsuz haberlerle ilgili soruyu da cevaplayan Uyanık, “Alman turistlerin söylenenlerden etkilendiğini sanmıyorum. Türkiye’ye bir kez şans veren turist, aslında ortada çizildiği gibi bir resim olmadığını görüyor. Türkiye güvenilir, fiyat açısından ekonomik ve misafirperverliğin tavan yaptığı bir ülke ve Alman turist Türkiye’den vazgeçmez” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİLERE SÜRPRİZ HEDİYELER
Türkiye Cumhuriyeti Berlin Kültür ve Tanıtma Müşaviri Tahsin Yılmaz, fuar etkinlikleri kapsamında Hamburg’daki fuarın en önemli fuarlardan biri olduğunu vurguladı. Yılmaz, “Bu sene katılımcılarımız çok olunca standımızı da büyüterek 200 metrekare üzerine kurduk. Görsel zenginlikler kattığımız standımıza ilgilinin yoğun olması sevindirici. Yapacağımız çalışmaların Türkiye turizmine katkı sağlayacağını umuyoruz” dedi. Aralarında dünyanın sayılı havayolları şirketleri arasında bulunan Türk Hava Yolları olmak üzere çok sayıda şirket ve acente 5 gün boyunca ziyaretçilere hem bilgi verdiler, hem de hediyelerle ziyaretçilerin gönüllerini fethettiler.

Uluslararası Hamburg Seyahat, Karavan ve Tekerlekli Araç Fuarı Haberi Oku, Uluslararası Hamburg Seyahat, Karavan ve Tekerlekli Araç Fuarı Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Hamburg tanıtım » Hamburg seyahat » Hamburg uçak bileti » Hamburg Uçak Seferleri
Etiketler » Hamburg tanıtım   » Hamburg seyahat   » Hamburg uçak bileti   » Hamburg Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping