Online Uçak Online Otobüs Uçak Bileti
Sitemiz Barşan Tourism Alt Yapısını Kullanmaktadır..

UcakBiletiALL.net Ucuz Uçak Bileti İle Keyifli Uçuşlar Sizi Bekliyor

Borajet, Edremit - Köln seferlerine başlıyor Haberi Oku - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Borajet, Edremit - Köln seferlerine başlıyor


Borajet, uçuş ağına bir yeni sefer daha eklediğini, 6 Haziran itibariyle Edremit-Köln karşılıklı seferlerini başlattığını açıkladı. Seferler her cuma ve pazartesi gerçekleştirilecek.
 
 
 
   Kısa süreli Ramazan ayrılığının ardından ve işte yine ben sevgili okurlarım J. Yine ve yeniden, yepyeni, fırından sıcak sıcak çıkan bir gezi ile karşınızdayım J. Malumunuz geçen hafta mübarek ramazan ayını uğurladık, biz uğurladık ama umarım memnun ayrılmıştır bizlerden J. Tam da konunun burasında şu fıkra geldi aklıma. Fıkra bu ya, “Ramazan ayı bitiminde Nasreddin Hocaya sormuşlar: Hocam sizce Ramazan ayı bizden memnun kaldı mı?. Hocamız yine tüm muzipliği ve bilge kişiliği ile yanıtlamış : Eğer memnun kalmasaydı, her yıl 10 gün önce gelir miydi?” ! J.  İnşallah bizlerde bu fıkranın gerçeklik payı olmasını Hüsn-ü Zann ederek hayatımıza devam edelim...
       Beni sosyal medyadan takip eden etmeyen herkesinde bildiği üzere uzun süredir Vatandan uzaktayım. Bu Bayram bir buruk geçti ben ve benim gibi olanlar için.. Herkes Ailesi ile arkadaşları ile çekildiği bayram fotoğraflarını paylaşırken bizler uzaktan iyi olduklarını bilmekle yetinmek zorunda kaldık..  İlk kez o sabah ağladım malesef kendime yenilip... Belki de yalnızlık körükledi bunu. Ama zor .. ve git gide daha da zorlaşıyor bunu kaldırmak.. Şu kadarını diyebilirim ki yaşamayan bilemez malesef ve Allah kimseye yaşatmasın böyle hasretler..

      Yalnız bayram olmaz deyip Büşra ve Merve’nin Köln’e yapmış oldukları daveti geri çevirmemeye karar verdim. Ama bu biraz tuzlu olacaktı benim için. Tren bileti 40 Euro’dan başlıyordu otobüs 25. Bende o kadar para verilmez mantığı ile alternatif bir yöntem olan Bla Bla sitesinden otostopun sanal yöntemi ile birini buldum. (Gideceğiniz adresi yazıyorsunuz, o gün oraya giden kişiler karşınıza çıkıyor, parası cok daha uygun tren ve otobüse göre, güven açısından o şoföre önceden yorum yapan kişilerin yorumlarına bakıyorsunuz,size uyarsada irtibata gecip yerinizi ayırtıyorsunuz.) Adam müslüman nasıl olsa bişi olmaz diye umarak anlaştım. Sözde Pazar saat 16:45’te Midi tren durağından beni alacaktı diğer yolcularla birlikte. O gece sabaha kadar uyumayıp tüm işlerimi hallettim ve saat tam 3’te evden çıktım gec kalırım korkusuyla. Oraya varmam hızlı gelen metrolar sayesinde 20 dk sürdü ve saat 15:20 de vardım buluşma yerine.( Bu detaylara dikkat edin zira sonunda zaman hesaplaması yapmanız gerekecek, boşa değil yani;) ). Bitmek bilmez bekleme kabusum başladı. Buluşma yerinde bir sandalyeye oturup başladım beklemeye. Saat 7’ye kadar bekledim aynı yerde ve buna rağmen adam gelmedi! Öyle gerildi ki sinirlerim başladım ağlamaya öfkeden. Eve geldim adamın sitesine yazdım da yazdım aklıma gelen tüm kötü sözleri. Bahanesi ise ben sizi aradım ama ulaşamadım oldu. Sözde gelmiş oraya ama beni görmemiş. Külliyen yalan. Birde beni suçluyor siz neden aramadınız diye. Halbuki adama aklınıza gelebilecek her türlü yoldan ulaşmaya çalıştım ama olmadı ve adam sonradan dedi ki ‘aaa ben size söylemeyi unuttum benim telefonum Hollanda dışına cıkınca kapanıyor , o sebepten ulaşamamışsınız bana!’ , özrü kabahatinden büyük. Ya sabır deyip başka birini ayarladım o akşam ve  ertesi gün iki ispanyol, iki fransız ve iki alman arasında bir Türk olarak başladı sıkıcı yolculuğum. Herkes kendi arasında kendi dilini konuşurken arabada bir Allah’ın kuluda çıkıp ingilizce konuşmadı benle ne acı!
      Hülya’nın yolculuk çilesi bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz... Çok sevgili Alman şoförümüz beni ve Köln’e gidecek başka birini şehir merkezinde bırakması gerekirken havaalanında bıraktı resmen ve tren ile gitmemizi söyledi. Önceki gerginliğin üstüne buda iyice hoplattı sinirlerimi, tam tartışma olacakken Köln’e gidecek diğer kişi ben size yardımcı olurum gideceğiniz yere kadar dedi ve mecburen onunla gittim şehir merkezine.. Gecikmeli başlayan Bayram kızları Dom’un önünde görmemle anlam kazandı iyice.
       Bir haftalık Köln gezisinde neler yaptığıma nereleri gezdiğime gelirsek;


1) Köln KatedraliKöln’e girdiğiniz anda tüm şehirden görebileceğiniz bir yapı burası.  Bir arkadaşımın dediğine göre dünyanın en büyük 3 katedralinden biriymiş.Gerçektende dibinden kafanızı kaldırıp bakınca kendinizi karınca gibi hissetmemeniz pek mümkün değil. 1248 yılında inşaata başlanmasına rağmen parasızlıktan dolayı bir türlü bitirilememiş. 1880 yılında o zamanki Prusya Kralı sayesinde tamamlanmış ama bu seferde eski yapılan yerleri yağışında etkisi ile iyice kararmış.Yani Dom bitmiş bitmesine ama bu seferde kararan taşları temizlemeye başlamışlar ve bu yılın her günü devam ediyormuş.   Katedralin güney kulesine çıkmanızda mümkün elbet ama cüzi bir ücret gerekiyor, fakat asansör yok merdivenlede 500 basamaktan fazla. Ben cesaret edemedim J 


 
2)    Hohenzollern Köprüsü:  
 
 1907 ila 1911 yılları arasında, daha önceden burada mevcut olan Katedral köprüsünün yerine inşa edilmiş. İlk yapıldığında hem tren yolu hemde cadde olarak kullanılmış. Ancak 2. Dünya savaşında müttefik kuvvetler Köln’ü kuşatınca bizzat Almanlar tarafından tahrip edilmiş.Onarımın ardından bir süre sadece yaya yolu olarak kullanılsada sonradan trenler içinde işlek bir yol olmuş. Yani Köln’ün en meşhur köprüsü sadece yaya ve trenlere açık. Köprünün yaya ve tren yolunu ayıran demir parmaklıklarına boydan boya kilitler asılı. Buraya gelen sevgililer aşklarını buraya kilitleyip gitmişler. İnanışa göre aşıklar isimlerini yazıp kilidi kilitledikten sonra anahtarı sağ elleri ile arkalarını nehre dönerek denize atıyorlar. Akıp giden su anahtarı sonsuza kadar içinde taşıyor ve böylece aşk sonsuz oluyor. İnsanlar buna inanıyor mu demeyin sakın çünkü inanılmayacak kadar çok kilit var bu köprüde ve 1990lara kadar uzanıyor kilitlerin tarihleri...
 
3)   Panorama Binası:
     
 Tamamen camla kaplı dış cephesiyle 103 metrelik bir bina. 29.katında turistler için bir seyir terası var. Bu terasta başta Katedral olmak üzere, Ren nehri ve tüm şehir olmak üzere büyük bir manzara çıkıyor karşımıza. Toplam 565 basamaklı binanın tepesine asansör ilede çıkmak mümkün. Ücret kişi başı 3 Euro. Manzaraya bir camdan bakıyorsunuz ama o cam üzerinde baktığnız yerin ismi ve ve silüeti mevcut. Yani neye baktığınızı bilmiş oluyorsunuz J. En güzel manzara resmi ise elbetteki Katedral-Ren Nehri-Köprü üçlüsünün önünde çekilen oluyor J.


4)Schokolademuseum (Çikolata Müzesi)
 
 
 Malumunuz Schokolademuseum (Çikolata Müzesi)Almanya çikolatası ile ünlenmiş tüm Dünyada. Buraya kadar gelmişseniz ve parası bol bir turist iseniz elbette ki görülmeli bence. Ama ben parasız öğrenci modunda olduğum için 7.5 euroyu vermekten itina ile sakındım J. Keşke ücretli olmasada görebilsek böyle yerleri.Müzenin giriş katında çikolata satan bir mağaza mevcut. Aklınıza gelebilecek her türden çikolatayı burda bulmak mümkün hatta aklınıza gelemeyecekleride :). Biraz pahalı ama buralara kadar gelmişken ufak tefek alınmalı bence.
 
 
  
5)    Flora und Botanischer Garten (Botanik Parkı)
 
·           
·        Burası şehrin Belediye Parkı. Hayvanat bahçesinin hemen yanında ve girişi ücretsiz. 18 Numaralı Uban hattı ile Zoo-Flora durağında inerek buraya ulaşmanız mümkün.
    Parkın hemen yanında botanik bahçesi bulunuyor. Bahçe:1857 yılında, Köln Katedrali yapılması için tahrip edilmiş. 1864 yılında ise , Fransız BArok, İtalyan Rönesans ve İngiliz Peyzaj ustaları tarafından park yeniden tasarlanmış. Hemen yanındaki botanik bahçesi, yaklaşık 2000 türden, yaklaşık 10 bin bitki barındırmakta.Yeşilin her tonu ve çiçeklerin her rengi bizleri mutlu edebilecek türden . Onlara olan sevgimiz bile bize cennetin bir parçası olarak yaratıldığımızı kanıtlıyor bence. Düşünün bir, Cennet uçsuz bucaksız güzelliklerle , yeşilliklerle, çiçeklere dolu ve biz bu geçici dünyada onun en ufak parçasını bile görünce nasıl büyük bir huzur buluyoruz. Şahsi kanaatime göre bu bile O’nun varlığının delili , görmemek isteyenler nasılda kapatmışlar gözlerini bu gerçeklere..
·       Parka hayran kaldım , içinde irili ufaklı göller ve köprüler mevcut. Balıklara yem niyetine çikolata atarken başka bir turistin yiyecek atmayınız uyarısını bana göstermesi ile gülüştük kızlarla J (Rezil olduğumuzu çaktırmaya gerek yok ;) )
·       Parkta renkli heykellerde görmek mümkün, yüzücü teyzeler, sörf yapan amcalar, çamaşır asan ev hanımları... ve bunlar gibi bir sürü günlük yaşamdan kesitler sunan heykeller mevcut burda..
 
 
6)    Neumarkt – Alışveriş caddesi
·       Eğer tarihi gezilerin ardından niyetinizde alışveriş yapmakta varsa uban ile neumarkt durağında inip uçsuz bucaksız bu alışveriş sokağınada dalabilirsiniz. Avrupanın ucuzluk pazarı olarak bilinen Primark bizim gibi öğrenciler için birebir.. Hediye almak isterseniz en ucuzunu buradan bulursunuz bence J. Ben 5 Euroluk bir gömlek almak için kasaya gittim ve 2 Euro olduğunu öğrendim siz düşünün gerisini J.
 
  
    2.Erasmusumda yaptığım ilk gezi böyleydi, kızlarla hiç kendimizi kasmadan her gün biryere giderek rahat rahat tadını çıkardık... Her şey çok güzeldi.. Açıkçası itiraf etmeliyim ki çok özlemişim beni anlayan birileri ile dertleşmeyi.. Kızlarla olmak bu bayramda yapılacak en mantıklı plandı.

 

Borajet, Edremit-Köln karşılıklı seferlerini başlattığını açıkladı.

Borajet, Edremit - Köln seferlerine başlıyor Haberini Oku, Borajet, Edremit - Köln seferlerine başlıyor Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »BoraJet uçak bileti al » BoraJet uçak seferleri » BoraJet uçak bileti fiyatları
Etiketler » BoraJet uçak bileti al   » BoraJet uçak seferleri   » BoraJet uçak bileti fiyatları  
Google ARA: Borajet, Edremit - Köln seferlerine başlıyor

SON EKLENEN VİDEOLAR

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
UcakBiletiALL.Net Güvenli Site haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping