Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Estonya Uçak Seferleri - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Estonya Uçak Seferleri

Alanya Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, Estonya Turizm Fuarı'nı değerlendirdi. Cimrin, büyük potansiyel taşıyan Estonya pazarında fiyatların düşeceğini bekleyen belli bir kesim olduğunu, buna bağlı olarak son dakika satışları yoğun yaşanacağını ifade etti. 

 


Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV), Estonya’nın en büyük seyahat fuarı olan Tourest 2016’da, Alanya'yı tanıttı. ALTAV, fuara Kültür ve Turizm Bakanlığı standı içinde kendine ayrılan alanda katıldı. Türkiye standında ayrıca Kemer Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi de bölge olarak yer aldı. Stantta Türk Hava Yolları (THY) ve oteller de tanıtım yaptı. Antalya Bölgesi’nden birçok otel de tur operatörlerinin kendilerine tahsis ettiği stantlarda tesislerini tanıttı.

ALANYA PROMOSYONLARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

ALTAV adına fuara katılan Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, fuara dair izlenimlerini aktardı. Cimrin, fuar süresince Estonca Alanya şehir rehberi, yeni baskı doğa sporları haritası ve rehberi, Alanya çantası, Alanya bilekliği gibi promosyonların ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi. Cimrin'in izlenimleri ve pazara dair değerlendirmeleri şu şekilde:

BÜYÜKELÇİ KUMAŞÇIOĞLU DAVET VERDİ

''Tallinn Büyükelçimiz Hayriye Kumaşçıoğlu, fuarda Türkiye stantlarını ziyaret etti ve tüm Türk katılımcıları fuarın birinci günü akşamı rezidansında ağırladı. ALTAV olarak katıldığımız bu ağırlamada Büyükelçimize Alanya’dan getirdiğimiz hediyeleri takdim ettik.
 

YETKİLİLERDEN ÜSTÜN PERFORMANS

Helsinki Turizm ve Kültür Tanıtma Ataşesi, aynı zamanda Baltık ülkelerinden de sorumlu olan Arzu Emel Yıldız, Tallinn Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Çiğdem Tenker Köksal ve Vilnius Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Muhammet Karakaya, fuar boyunca Türkiye standından ayrılmayarak diğer tüm fuarlara örnek olması gereken mükemmel bir ev sahipliği yaptılar.

ESTON BASIN MENSUPLARI ALANYA'YA DAVET EDİLDİ

Fuar sırasında Eston gazetecilerle yaptığımız toplantıda Alanya’ya basın gezisi yapmaları konusunda anlaştık. Söz konusu gezi 2016 Mart ya da Nisan aylarında gerçekleşecek.

İŞ BİRLİKLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Türkiye’ye turist getiren tur operatörleri Teztour, Novatours ve Goadventure yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde pazarın son durumu hakkında bilgi aldık ve Alanya ile ilgili yapabileceğimiz iş birlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Helsinki Kültür ve Turizm Tanıtma Ataşesi Arzu Emel Yıldız ile bir toplantı yaptık ve ortak tanıtım projeleri ile ilgili görüştük.

THY İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Türk Hava Yolları Tallinn Genel Müdürü Erkan İnce ile yaptığımız toplantıda THY seferleri ve Alanya-Gazipaşa Havalimanı promosyonları hakkında bilgi aldık ve birlikte bazı iş birlikleri yapma konusunda görüş birliğine vardık.
 

ALANYA, KEMER VE BELEK’İ TERCİH EDİYORLAR

Estonya 1.3 milyon nüfusa sahip ve nüfusunun yüzde 28’i Rus kökenli. Genel olarak sezon başında ve sezon sonunda yurt dışına çıkan Estonlar, düşük sezonu desteklemelerinden dolayı nüfuslarının azlığına rağmen büyük önem arz ediyor. Baltık ülkeleri içinde en güçlü ekonomiye sahip olan Estonya’da yurt dışı tatil oranları İskandinav ülkeleri kadar yüksek olmamakla birlikte artan bir seyir izlemekte. Türkiye’de Alanya, Kemer ve Belek, en çok tercih edilen bölgeler olarak ön planda.

TÜRKİYE'YE 63 BİN KİŞİ GELDİ

2015 yılında 63 bin 363 kişi Türkiye’ye gelmiş ve 2014’e göre yüzde 14’lük artış sağlanmış. Pazardaki 3 büyük operatör olan Teztour, Novatours ve Goadventure yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde elde ettiğimiz sonuca göre, tur operatörleri 2015’deki  artışla yakalanan rakamı 2016 sezonunda korumaya çalışacaklar.

SON DAKİKA SATIŞLARI BEKLENİYOR

Edindiğimiz bir başka izlenim de, fiyatların düşeceğini bekleyen belli bir kesimin varlığı ve buna dayalı olarak son dakika satışlarının yoğun yaşanacak olması. ALTAV olarak Estonya pazarına yönelik çalışmalarımız fuarda sağladığımız temaslar sayesinde daha da ileri götürülecek ve yıl boyunca devam edecek.''

 

Alanya Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, Estonya Turizm Fuarı'nı değerlendirdi. Cimrin, büyük potansiyel taşıyan Estonya pazarında fiyatların düşeceğini bekleyen belli bir kesim olduğunu, buna bağlı olarak son dakika satışları yoğun yaşanacağını ifade etti.
Estonya Uçak Seferleri Haberi Oku, Estonya Uçak Seferleri Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Estonya Uçak Bileti Al » Estonya Uçak Bileti Fiyatları » Estonya Uçak Seferleri
Etiketler » Estonya Uçak Bileti Al   » Estonya Uçak Bileti Fiyatları   » Estonya Uçak Seferleri  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
haberler OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter UcakBiletiALL.Net Google+ ping