Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Online Anadolu Jet Uçak Bileti Al - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Online Anadolu Jet Uçak Bileti Al

AnadoluJet Bilgiler
2008 yılında Türk Hava Yolları’na bağlı olarak kurulan Anadolu Jet, Ankara merkezli bir hava yolu şirketidir. Türk Hava Yolları’na kıyasla daha sınırlı servis sunarak bilet fiyatlarını düşürmeyi ve daha çok yolcunun hava yolu ulaşımından faydalanmasını hedeflemiştir.
Haziran 2015 itibarıyla 28 uçağa sahip olan Anadolu Jet, Anadolu’da 45 noktaya yaptığı sefer sayısını kısa bir zaman içinde arttırmayı planlamaktadır. Anadolu Jet uçuşlarının tamamı ekonomi sınıfı olarak gerçekleştirilir.
Anadolu Jet’te İkramlar
Anadolu Jet uçuşlarında ücretsiz olarak su veya sıcak içecek, paketli tatlı ve tuzlu yiyecek ikramı yapılmaktadır.
Anadolu Jet Kıbrıs ve Hopa Uçuşları
Eğer Anadolu Jet ile Kıbrıs, Batum ve Hopa’ya uçacaksanız, sadece nüfus kağıdıyla (pasaportsuz) yolculuk edebilmek için 18 yaşın üzerinde olmanız gerekmektedir.
18 yaş altı yolcular tek başına seyahat edecekse ebeveynlerinin her ikisinden de noter onaylı Muvafakatname getirmesi gerekmektedir.
Eğer ebevyenlerinin biriyle seyahat edecekse, diğerinin de bu seyahati onayladığını belgeleyen noter onaylı Muvafakatname ibraz edilmelidir.
Anadolu Jet Bagaj Kuralları
Anadolu Jet uçuşlarında kişi başına izin verilen bagaj ağırlığı 15 kg’dır. Eğer daha fazla bagaj taşımak isterseniz, ekstra bagaj limiti satın almanız gerekmektedir.
Kabin bagajı için izin verilen limit 8 kg’dir. Bagajın boyutları 23 x 40 x 55 cm’den fazla olmamalıdır. Eğer yanınızda bu boyutlardan daha büyük veya daha ağır bir bagaj taşımak isterseniz, ekstra koltuk satın almanız gerekmektedir. Ekstra koltuk satın alarak taşımak istediğiniz bagajlar koltuğa sığabilecek büyüklükte olmalı ve 75 kg’den fazla olmamalıdır.
Uçağa Kesinlikle Kabul Edilmeyen Maddeler Nelerdir?
Her türlü silah ve yaralayıcı nitelikte madde
Sivri ve keskin uçlu malzemeler
Tehlikeli olabilecek spor malzemeleri (zıpkın, golf sopası, skateboard gibi)
Her türlü yanıcı ve patlayıcı madde
Zehirli ve kimyasal maddeler
Kabin Bagajlarında Sıvı Kısıtlamaları
Kabin bagajında sıvı malzeme taşınması belirli kurallara bağlanmıştır. Yanınıza almak istediğiniz sıvıların toplam miktarı 1 litreden fazla olmamalıdır.
Her biri 100 ml’yi geçmeyen bir kapta duran sıvılarınızı 20x20 cm ölçülerinde kilitli ve sızdırmaz bir şeffaf poşet içinde taşıyabilirsiniz.
İçlerinde az da kalmış olsa, sıvı malzemelerinizin miktarı, bulundukları kabın hacmiyle ölçülür.
Macun, jel, losyon, sprey gibi maddeler de sıvı kısıtlamasına tabiidir.
Eğer yanınızda sıvı bebek maması veya ilaç taşımanız gerekiyorsa, sadece uçuş boyunca size gerekli olacak miktarı ilgili raporu göstererek ya da bebekle yolculuk etmek şartıyla taşımanıza izin verilir.
Anadolu Jet Uçuşlarında Evcil Hayvan Taşıma Kuralları
Anadolu Jet uçuşunuzda evcil hayvanınızı belirli kurallar dahilinde taşımanıza izin verilir:
Evcil hayvan kapsamında sadece kedi, köpek ve kuş uçuşlara kabul edilmektedir.
Her uçakta taşınabilecek evcil hayvan sayısı sınırlıdır. Bu nedenle uçuş saatinden en geç 6 saat öncesine kadar evcil hayvanınız için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Evcil hayvanın uçağa kabul işlemleri, sahibiyle birlikte check-in kontuarında yapılır.
Uçuşa kabul edilmesi için evcil hayvanlarınızın sağlık sertifikası, aşıları, giriş izinleri, varsa pasaportu ve kimlik belgesi gibi evrakları eksiksiz ve geçerli olmalıdır.
Evcil hayvanınızı kabinde taşımak istiyorsanız, üzerinde ad-soyad, adres, telefon, evcil hayvanın adı ve adedinin yer aldığı bir etiketin bulunduğu 23x40x55 cm boyutlarında bir kafes içerisinde taşımanız gerekmektedir.
Taşınacak olan evcil hayvanların ağırlığı, kafesiyle birlikte tartıldığında 8 kg’den fazla olamaz. Eğer bir kafes içerisinde 2 hayvan taşınacaksa, bu hayvanlar birbirine alışkın iki aynı tür olmalı ve toplam ağırlıkları 8 kg’den fazla olmamalıdır.
Bazı ülkeler evcil hayvanların girişine veya transit geçişine izin vermemektedir. Bu nedenle yurt dışı devamınız varsa seyahat edeceğiniz ülkenin evcil hayvan taşıma prosedürleriyle ilgili Anadolu Jet satış ofisleriyle iletişim kurabilirsiniz.
8 haftadan küçük kedi veya köpekler kesinlikle uçağa kabul edilmez. 8-12 hafta arasındaki hayvanlar ise sadece uçmasına sakınca bulunmadığını gösteren veteriner raporuyla uçağa kabul edilebilir.
Hamile veya emziren evcil hayvanların taşınmasına izin verilmez.
Görme veya duyma engelli yolculara rehberlik eden köpekler 8 kg’nin üzerinde olsalar da kafes gerekmeden ve ücret talep edilmeden yolcuyla birlikte uçağa kabul edilir. Ancak gerekli tüm belgelerinin eksiksiz olması ve ağızlığının takılı olması gerekmektedir.
Uçuşlara kabul edilmeyen evcil hayvanlar hangileridir?
Tehlikeli olabilen aşağıdaki köpek türleri uçuşlara kabul edilememektedir:
Amerikan Pitbull Terrier
Amerikan Staffordshire Terrier
Bull Terrier
Staffordshire Bull Terrier
Japanese Tosa
Dogo Argentino
Doberman
Rottweiller
Özel Durumu Bulunan Yolcular İçin Geçerli Kurallar
Refakatsiz Çocuk Yolcular
7-11 yaş arasındaki çocuklar yanlarında refakatçileri olmadan seyahat edebilir. Ancak ebeveynlerinin veya kanunu temsilcilerinin izni gerekir.
Çocuğun vasileri uçuş saatinden en az 2 saat önce çocukla birlikte havalimanına gelmeli ve uçak kalkana kadar alanda beklemelidir.
Refakatsiz çocuk yolcular havalimanında görevli personele emanet edilir. Görevli personel çocuğun uçağa binene kadarki tüm işlemlerinde kendisine refakat eder. Uçağa binerken refakatsiz çocuk yolcu kabin amirine teslim edilir ve koltuk numarası kabin memurlarının sürekli gözetiminde kalabilmesi için onlara yakın koltuklardan seçilir.
Yolculuk sonunda refakatsiz çocuk yolcular havalimanında kendisini bekleyen yetkili kişiye imza karşılığı teslim edilir. Çocuk, yalnızca Yetki Belgesi Formu’nda adı geçen kişiye teslim edilebilir.
 Hamile Yolcular
Hamileliğinin ilk 28 haftası içinde olan hamile yolcular hiçbir rapor ibraz etmeden uçuşlara kabul edilir.
Tek bebeğe hamile olan 28-35 hafta arasındaki hamile yolcuların uçmalarına sakınca bulunmadığını gösteren doktor raporunu göstermeleri zorunludur. 36. haftadan sonra hiçbir yolcu, doktor raporu da olsa uçuşa kabul edilemez.
En az iki bebeğe hamile olan yolcular ise 28-31. haftalar arasında seyahat etmek istiyorlarsa, mutlaka kendi doktorlarından uçmalarında bir sakınca bulunmadığını gösteren raporu ibraz etmelidirler. 32. haftadan sonra ise birden fazla bebeğe hamile olan yolcular kesinlikle uçuşa kabul edilmez.
Doktor raporu İngilizce veya Türkçe olmalı, raporu düzenleyen doktorun adı-soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka raporda yer almalıdır.
Raporun tarihi uçuş tarihinden en fazla 7 gün öncesine ait olabilir.
Hasta ve Engelli Yolcular
Hasta Yolcular
Eğer yolcunun belirli bir hastalığı varsa uçuştan önce mutlaka ya kendi doktorundan ya da havalimanı doktorundan uçması için bir sakınca bulunmadığını gösteren rapor almalıdır. İngilizce veya Türkçe dillerinde hazırlanması gereken bu rapor, uçuş tarihinden en geç 10 gün öncesine ait olmalıdır.
Eğer yolcular tek başına uçamayacak durumdaysa, yanlarında refakatçilerinin bulunması gerekmektedir.
Görme veya Duyma Engelli Yolcular
Eğer yolcu görme veya duyma engelliyse, refakatçisi olmadan ve sağlık raporu göstermeden seyahat edebilir.
Hem görme hem de duyma engeli bulunan yolcular ise mutlaka refakatçisiyle birlikte uçağa kabul edilir.
Görme ve duyma engelli yolculara refakat edecek rehber köpekleri varsa bu köpekler ücretsiz olarak ve kafese gerek olmadan kabine kabul edilirler. Ancak köpeğin ağızlıklı olması, tüm sağlık belgelerinin tam olması, temiz olması ve uçuş boyunca sahibinin ayaklarının önünde oturması gerekmektedir.
Hareket Engeli Bulunan Yolcular
Eğer yolcular uçuş esnasında ihtiyaçlarını karşılayamayacak, gerekli güvenlik önlemlerini tek başlarına alamayacak durumdaysa refakatsiz uçmalarına izin verilmez.
Kabin ekibi hareket engeli bulunan yolcunun sadece tuvalete kadar gidip gelmesine yardımcı olabilir. Bunun dışında yemek, ilaç, tuvalet ve nefes cihazları gibi ihtiyaçlarında yardımcı olamazlar.
Bebek Yolcular
İkinci yaşını henüz kutlamamış yolcular bebek yolcu kapsamında değerlendirilir.
Bebek yolcular ebeveynlerinin kucağında seyahat edebilirler. Ancak bir yetişkin sadece bir bebek yolcuya refakat edebilir.
İkinci bir bebek yolcu taşınmak istenirse, kendisine refakat edecek başka bir yetişkin bulunmadığı takdirde çocuk bileti alınması ve araba tipi bebek puseti getirilmesi zorunludur.
Eğer bebek yolcuya refakat edecek yetişkin kendisinin ebeveyni değilse, 18 yaşını bitirmiş olması şartı aranır.
Doğumundan sonraki ilk 48 saati doldurmamış bebekler hiçbir şartta uçağa kabul edilmez. 2 ve 7 gün arasındaki bebekler ise sadece ilgili doktor raporu ibraz edilirse uçakta yolculuk edebilirler.
8 gün ve 7 yaş arasındaki bebek yolcuların beraberinde refakatçisi yoksa kendileri için refakat hostesi tahsis edilemez ve uçağa kabul edilmezler.
Anadolu Jet Uçuşlarına Kimler Kabul Edilmez?
Bulaşıcı hastalığa sahip yolcular
Doğumunun üzerinden 48 saatten az süre geçmiş bebekler
Uçağın kapıları henüz kapanmadan astım krizi geçiren yolcular
Uçuş süresince elektrikli veya hava basınçlı aletleri kullanmak zorunda olanlar (Eğer bu ekipmanlar Anadolu Jet tarafından sağlanıyorsa izin verilir.
Anadolu Jet Uçuşlarında Özel Sağlık Hizmeti
Eğer sedye veya tekerlekli sandalye gibi özel sağlık hizmetine ihtiyacınız varsa, bu yolcular için gereken hizmet Anadolu Jet’in uzman personeli tarafından karşılanır. Tekerlekli sandalye talebinizi check-in kontuarlarında, sedye ve diğer refakat hizmeti taleplerinizi ise uçuş saatinizden en az 24 saat öncesine kadar bildirmeniz gerekmektedir.
Online Anadolu Jet Uçak Bileti Al Haberi Oku, Online Anadolu Jet Uçak Bileti Al Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Anadolu Jet Uçak Bileti Al » Anadolu Jet Uçak Seferleri » Anadolu Jet Uçak Bileti Fiyatları
Etiketler » Anadolu Jet Uçak Bileti Al   » Anadolu Jet Uçak Seferleri   » Anadolu Jet Uçak Bileti Fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping