Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Ordu - Giresun Havalimanı Büyüyecek - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Ordu - Giresun Havalimanı Büyüyecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Ordu Giresun Havalimanı ’ndan uçmak için özel iki şirketin kendilerine başvurduğunu açıkladı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan konferansa konuşmacı olarak dahil olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Ordu Giresun Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ordu Giresun Havalimanı ’nın yeni açılmış bir havaalanı olduğuna tüm dikkatleri üzerinde toplayan Yıldırım, doluluk oranının da bir hayli yüksek olduğunu açıkladı .
Şu andaki konumu itibariyle özel şirketlerin dikkatini çeken Ordu-Giresun Havaalanı'na Türk Hava Yolları THY ve Türkiye Jet’in uçuş yapmış olduğu , bunun yanında iki özel şirketin daha uçuş yapmak için kendilerine başvurduğunu ifade eden Yıldırım, “İstanbul Sabiha Gökçen’e yapılacak olan uçuşlar için bir problem ve sıkıntı bulunmuyor. Ancak Atatürk Havalimanı ’na yapılmak istenen uçuşlar uçuş yoğunluğu dolayısıyla biraz güç gözüküyor. Atatürk Havalimanı ’na sadece Ordu-Giresun’dan değil dünyanın çok fazla önemli merkezlerinden uçmak için bekleyen firmalar var. Biz uçak şirketlerine Atatürk Havalimanı uçuşları için saat söylüyoruz, ancak şirketler bu saati yolculara uygun olmadığı için kabul etmiyor. Günde bin 500 uçağın iniş yapmış olduğu havaalanında yoğunluk dolayısıyla yeni uçuş koymak basit olmuyor. 2018’de 3. Havaalanının açılmasıyla bu arıza ortadan kalkacaktır” diye belirtti .
ILS YETERLİ, VOR CİHAZINA GEREK YOK
Ordu Giresun Havalimanı ’nda önemli alt bina eksikliklerinin tamamlandığına tüm dikkatleri üzerinde toplayan Genel Müdürü Yıldırım, ILS (Aletli İniş sistemi) cihazının iki aylık testlerin ardından tam olarak hizmete girdiğini ve sıkıntı olmadan çalıştığını ifade etti . VOR cihazından ise aktif verim alınamadığını dile getiren Yıldırım, “VOR cihazı elzem olan bir aygıt olmadığı gibi uçakların inişi için özel olarak sağlanan bir aygıt değil. Uçakların manyetik olarak takip edebileceği yollar var. Bu yolların ölçülmesinde kullanılan seyrüsefer yardımcısı olan bir aygıt . Biz bunu denedik Ordu’da. Bu elektromanyetik bir aygıt olduğundan dolayı örneğin denizden gemiler geçiyor, dağlardan tepelerden yansıma yapan binalar bulunuyor. Bu sebepten ötürü biz bunu burada denedik ancak aktif bir verim alamadık. Bu da çok fazla önemli değil. ILS cihazı yeterlidir” diye açıkladı .
RİZE-ARTVİN HAVALİMANININ TEMELİ 2016’DA ATILABİLİR
Türkiye’de deniz üzerine yapılacak olan ikinci havalimanının Rize-Artvin Havalimanı Projesi olduğunu ifade eden Yıldırım, proje çalışmalarının sürat ile sürdüğünü, en nihayet olarak sondaj ve etüt çalışmalarının yapıldığını ortaya koyarak , “Önümüzdeki zamanda inşaatı başlayacak ve hızlı bir biçimde bölge halkının hizmetine sunulacak" diye belirtti .Ordu-giresun Havalimanı Büyüyecek

Ordu-giresun Havalimanı Büyüyecek - Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Ordu Giresun Havalimanı ’ndan uçmak için özel iki şirketin kendilerine başvurduğunu açıkladı.Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından...


 
Ordu - Giresun Havalimanı Büyüyecek Haberi Oku, Ordu - Giresun Havalimanı Büyüyecek Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Ordu - Giresun Uçak Bileti » Ordu - Giresun Uçak seferleri » Ordu - Giresun Uçak bileti fiyatları
Etiketler » Ordu - Giresun Uçak Bileti   » Ordu - Giresun Uçak seferleri   » Ordu - Giresun Uçak bileti fiyatları  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping