Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Sunexpress Vize ve Giriş İçin Gerekenler - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Sunexpress Vize ve Giriş İçin Gerekenler

Giriş için gerekenler / Vize

 

giris_icinTürkiye’ye Giriş Koşulları

Almanya veya İsviçre vatandaşı bir turist olarak vizeniz olmadan Türkiye’de 90 güne kadar kalabilirsiniz. Birden fazla ziyaretin toplamı 180 günlük sınırı aşmamalıdır. Türkiye’ye giriş için geçerli bir kimlik ya da pasaport yeterlidir. Çocuklarıyla birlikte Almanya’dan yola çıkacak ebeveynlerin 26 Temmuz 2012 tarihinden itibaren çocukları için ayrı pasaport bulundurmaları gerekmektedir. Çocukların ebeveynlerinin pasaportlarına kaydedilmeleri geçersiz olup, ülkeye giriş hakkı kazandırmaz. Doğumdan itibaren geçerli olan bu düzenleme çocuğun yaşına bağlı değildir.

 

10 Nisan 2014 tarihinden itibaren vize yükümlüsü tüm yolcuların (Avusturya vatandaşları dahil) Türkiye’ye giriş yapmadan önce Türk hükümetinin www.evisa.gov.tr adresindeki web sitesinden online bir vize başvurusu yapmaları gerekecektir. Online başvuru formunun eksiksiz doldurulmasından sonra vize genellikle 24 saat içinde e-postayla gönderilecek olup, ücreti kredi kartından tahsil edilecektir. Türkiye’ye giriş sırasında vize onayının yazıcı çıktısının ibrazı gerekmektedir. Online vize, turistik seyahatler ve belirli amaçlara yönelik iş seyahatleri için verilmektedir. Bazı ülke vatandaşlarının ülkeye Türk Hava Yolları’yla gelmeleri şartı aranmaktadır.

 

Elektronik vizeyle ilgili ayrıntılı bilgiler www.evisa.gov.tr adresinde mevcuttur.

 

Almanya’ya Giriş Koşulları

Türkiye, Mısır ve Fas da dahil, AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarının Almanya’ya girebilmek için vize almaları gerekir.

 

Mısır’a Giriş Koşulları

Mısır’a giriş koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgileri Dışişleri Bakanlığı’nın aşağıdaki internet adresinde bulabilirsiniz:
http://www.auswaertiges-amt.de/DE/Laenderinformationen/00-SiHi/AegyptenSicherheit.html
Mısır’a gidişte aktarmalı uçuşlar (Luksor üzerinden Hurgada'ya/Hurgada üzerinden Luksor'a) için azami 90 günlük bir kalış müsaadesi mevcuttur, ancak biletin Mısır’dan satın alınmasına izin verilmez. Direkt uçuşlar bu düzenlemenin dışındadır.

 

Genel Bilgiler

Tüm geçerli yönerge ve koşullara (örneğin pasaport, vize, gümrük ve sağlık koşulları) uymak bizzat uçak yolcusu sorumluluğundadır. Bu nedenle yukarıdaki bilgiler teminat olarak kabul edilemez. Seyahat belgesi eksikliğinden doğacak tüm gider ve masrafların tümüyle yalnızca uçak yolcusunun sorumluluğunda olduğunu lütfen unutmayınız.
Seyahat edilecek tüm ülkelerde güvenlik konusundaki güncel bilgileri ve Almanya / AB vatandaşlarına uygulanacak ilgili koşulları Dışişleri Bakanlığı’nın aşağıdaki internet adresi üzerinde ülkeler listesinde bulabilirsiniz:
http://www.auswaertiges-amt.de/DE/Laenderinformationen/LaenderReiseinformationen_node.html

Sunexpress Vize ve Giriş İçin Gerekenler Haberi Oku, Sunexpress Vize ve Giriş İçin Gerekenler Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Sunexpress Vize ve Giriş İçin Gerekenler
Etiketler » Sunexpress Vize ve Giriş İçin Gerekenler  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping