Online Otobüs Uçak Bileti Uçak Bileti Al
  • ucak-ucus-bilgileri-ucak-kalkis-inis-saatleri-online-ucak-takibi
Hava - Yol - Trafik - Mesafe Hesaplama »
Kahramanmaraş Havalimanı Canlı Uçuş Bilgileri - En Ucuz Uçak Bileti - UcakBiletiALL.Net

Kahramanmaraş Havalimanı Canlı Uçuş Bilgileri

İntifa DHMİ
Şehre Uzaklık 5 kilometre
Ulaşım Taksi
Yükseklik 1724 FT (525 M)
Yaklaşma Işıklandırması Basit Yaklaşma
Otopark 40 Araç
VIP Var
Cafe Var
Sağlık Hizmetleri Var (Back Up)

 

PİSTLER

Doğrultu Uzunluk(m) Mukavemet Yüzey
07/25 2300x45 Beton=PCN 105 Asfalt=PCN 81 Beton - Asfalt

APRONLAR

Boyut Kaplama Mukavemet Uçak Kapasitesi
100x50 Beton PCN 105 2

TAKSİRUTLAR

 

KAHRAMANMARAŞ DONDURMASI

Kahramanmaraş dondurması, Ahir Dağı ve Maraş Dondurma ustalarının bir mucizesidir. Ahir Dağının yüksek yamaçlarında Maraş Coğrafyasına özgü kekik, keven,sümbül ve çiğdem gibi çiçeklerle beslenen keçilerin eşsiz kıvam ve aromaya sahip sütleri ve Ahir Dağının topraklarından baharla beraber yeşeren yabani orkide çiçeklerinin yumru köklerinden elde edilen Salep’in Dondurma ustalarının mahir ellerinde benzersiz bir lezzete ulaşarak Türkiye’de tek, Dünyada marka olmuştur.Osmanlılar Döneminde saraylarda “karsambaç” adı verilen bir yiyecek türünün farklı bir uzantısı olarak bulunmuştur. Yörede Maraşlı Osman Ağa diye bilinen kişi Osmanlı Saraylarına ve asil konaklarına yabani orkide (Salep) satardı.

Bir gün satış bittikten sonra artan salebi şeker ve süt karışımı olarak kara gömmüş. Ertesi gün baktığında, salebin kıvamındaki değişiklik dikkatini çekmiş. Süt, Şeker ve sahleb karışımının yoğunluk kazandığını ve sakız gibi uzadığını görmüş. Önce kendisi tatmış ve farklı bir lezzet olduğunun farkına varmış ve kendi çevresinde bir çok kişinin bu yeni bulunan gıda maddesini tadıp beğenmesi ile salepli Karsambaç olarak bilinen bu gıda maddesi üç kuşak sonra Maraş Dondurması olarak tanınmaya başlar. Kahramanmaraş Dondurmasının en büyük özelliği üretiminde kullanılan sütün keçi sütü olmasıdır. 90 derece sıcaklıkta kaynatılan sütler, mikroorganizmalardan arındırılıyor. Daha sonra bu süte önce sahlep, ardında şeker katılır. İyice karıştırılan bu karışım, 6-8 saat dinlendirdikten ve eksi 6 derecede soğutulduktan sonra tüketime sunulur. İçerisinde A B C D ve E grubu vitaminleri ile kalsiyum fosfor, magnezyum, sodyum, potasyum demir ve çinko gibi mineraller de bulunan Kahramanmaraş dövme dondurmasının 100 gr. sade dondurmada 135 mg kalsiyum, 115 mg fosfor, 100 mg. sodyum, 160 mg. potasyum, 0,1 mg. demir, 130 mg. A vitamini, 0,21 mg.E vitamini 0,25 mg. B vitamini ve 0,13 mg. diğer vitaminlerin olduğu tespit edilmiştir. Bugün Kahramanmaraş dövme dondurması 50 farklı çeşit ve tat da üretilip yurt içi ve yurt dışına dağıtımı yapılmaktadır.

 

Kahramanmaraş Havalimanı Canlı Uçuş Bilgileri Haberi Oku, Kahramanmaraş Havalimanı Canlı Uçuş Bilgileri Haberi Paylaş ve Yorum Yap
Etiketler; »Kahramanmaraş Uçak seferleri » Kahramanmaraş Uçak bileti fiyatları » Kahramanmaraş Uçak bileti al
Etiketler » Kahramanmaraş Uçak seferleri   » Kahramanmaraş Uçak bileti fiyatları   » Kahramanmaraş Uçak bileti al  

DİĞER SEYAHAT HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri
ucuz uçak biletleri
OnlineALL.Net Facebook OnlineALL.Net Twitter ping